Menu
FANZINE.cz
Vesmír

Astronaut Chris Cassidy bude při vstupu do volného kosmu monitorován

Petr Pešout

Petr Pešout

22. 5. 2013

Ve čtvrtek 23. května v 10:05 východoamerického času (14:05 v České republice) vystoupí palubní inženýr Chris Cassidy z Mezinárodní vesmírné stanice do volného kosmu.

FOTO: Chris Cassidy

Rozhovor s americkým astronautem bude pro mnohé velký zážitek. Zdroj: nasa.gov

Celá akce by měla trvat přibližně 20 minut a vysílat ji bude jak NASA TV, tak internetové stránky nasa.gov, kde bude záznam k dispozici. Zajímavostí je, že studentům ze střední školy v Fall River v Massachusetts bude umožněno během těchto 20 minut pokládat kosmonautovi otázky dle vlastní volby. Zřejmá témata se budou týkat zejména oblasti práce v NASA, života jako inženýr ISS nebo výzkum a objevy nových informací o vesmíru. Pro studenty je možnost komunikace s astronautem přímo na palubě obrovskou zkušeností. Jedná se o jedinečnou příležitost, která může žáky motivovat pro práci v agentuře NASA nebo obecně v oblasti vesmíru a výzkumů.

Chris Cassidy odletěl na ISS v březnu letošního roku jako člen Expedice 35. Již dříve poskytoval rozhovory mnoha novinářům a médiím. O jedné takové akci jsme vás na našem webu informovali, jednalo se o interview před odletem na Mezinárodní vesmírnou stanici. Celý článek, kde jsou mimo jiné zmíněny i podrobnější informace z Cassidyho kariéry, je k dispozici na našich stránkách.

Informaci poskytla agentura NASA a původní zpráva se nachází na nasa.gov

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Astronaut Chris Cassidy bude při vstupu do volného kosmu monitorován

Hide picture