Menu
FANZINE.cz
Technologie

Asus Padfone kombinuje smartphone a tablet v unikátní symbióze

Peter Kačina

Peter Kačina

12. 6. 2011

FOTO: Asus PadfoneVýrobce hráčských notebooků Asus na konferenci Computex představil unikátní funkční prototyp zařízení spojující výhody smartphonu a tabletu.

FOTO : Asus Padfone

   Spojení telefonu s tabletem tu máme poprvé                                      zdroj: výrobce

Hned ze začátku chceme všechny čtenáře upozornit, že Padfone není pouze jeden přístroj. Je to zároveň smartphone s uhlopříčkou displeje 4,3 palce a tablet s 10,1 palcovou obrazovkou. Obě zařízení budou spolu propojená, kdy telefon budeme moci dockovat do tabletu.

Spíš než o dockování jde o úplné pohlcení telefonu do útrob druhého zařízení. Tablet je v tomto případě jenom displej, webkamera, baterie, reproduktory, srdcem celého zařízení ale zůstává telefon.

OBR: Asus Padfone

Spojení telefonu s tabletem bude velmi jednoduché                             Zdroj:výrobce

Dobrou zprávou je, že se telefon bude dobíjet, když bude vložen uvnitř tabletu. Dále budou obě zařízení při svém spojení sdílet 3Gwifi připojení a společnou paměť, která bude fyzicky uložena v telefonu. Zároveň při spojení telefonu s tabletem neztratíte ani možnost používaní 5 megapixelového fotoaparátu ze smartphonu.

FOTO : Asus Padfone

Eleganci přístroje zajišťuje ASUSDesign. zdroj: výrobce

Spojování a rozpojování přístrojů má být úplně plynulé, kdy se otevřené aplikace ze smartphonu automaticky otevřou i na tabletu, a obráceně. Při čtení knih nebo sledování videa je samozřejmostí pokračování na poslední otevřené straně nebo poslední přehrané sekundě.

Oba přístroje poběží na nejnovějším operačním systému Android, který bude v době uvedení na trh Padfonu zřejmě Ice Cream Sandwich. Asus by chtěl uvést přístroje na trh ještě v tomto roce před Vánocemi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Asus Padfone kombinuje smartphone a tablet v unikátní symbióze

Hide picture