Menu
FANZINE.cz
Technologie

Asus Slider. Zazáří hybridní tablet s klávesnicí nebo propadne na celé čáře?

Redakce

Redakce

22. 6. 2011

Asus Slider nám byl představen již v dubnu, ale doteď ho ve výlohách nenajdeme. Proč? To je zahaleno tajemstvím. Co ale víme naprosto jiště, je fakt, že tento brouček bude plný těch nejsilnějších komponentů, které na trhu s tablety jsou!

Asus Eee Slider

Asus Eee Slider, Zdroj: výrobce

Po experimentu jménem Asus Padfone je zde v krátké době již druhý odvážný krok. V hrudi mu bude tlouci dvoujádrová NVidia Tegra 2 s pamětí 512 MB nebo 1 GB dle cenové kategorie. Podle ní si pak můžete vybrat 16 nebo 32 GB flash paměť jako úložiště dat. 10,1“ IPS dispej je velmi kvalitně zpracovaný stejně jako dvojice kamer s rozlišením 5MPx vzadu a 1,2MPx vepředu.

Na displeji se bude tetelit nejnovější OS Android 3.1 Honeycomb. Vysouvací zařízení nejenže vypadá dostatečně pevně a robustně, ale umožní tablet položit na podložku a nastavit obrazovku pod úhel, na jaký si jen zamanete. Klávesnice vypadá plnohodnotně, tudíž by mohl být tento Asus dobře využitelný i například jako studijní pomůcka.

Jelikož Slideru nechybí ani HDMI konektor, mini USB, WIFI, slot na microSD karty, Bluetooth 2.1, je jisté, že tento poněkud podivně vyhlížející tablet bude nejen konkurenceschopný přístroj, ale díky množství vymožeností, které konkurence jako třeba HTC Flyer nenabízí, by se mohl Slider klidně stát přesně tou alternativou, kterou hledají například odpůrci fenoménu jménem Apple.

Asus Eee Slider

Slider a jeho nastavovací mechanismus

Finální cena by se měla pohybovat mezi 8 500 a 13 500 korunami. Její výše se bude odvíjet především od velikosti žádané operační a úložné paměti. Celkově je koncept Slideru velice zajímavý a pokud dostojí očekávání, stane se jistě velkým pokrokem v tomto již tak velmi rychle se rozvíjejícím odvětví technologií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Asus Slider. Zazáří hybridní tablet s klávesnicí nebo propadne na celé čáře?

Hide picture