×
FANZINE.cz

At the Devil’s Door: Horror podle skutečné události

FOTO: At the Devil's Door

V novém hororu At the Devil’s Door uzavře mladá žena smlouvu s ďáblem. Tuto ženu si zahraje hvězda seriálu Awkward Ashley Rickards. Její rozhodnutí má strašlivé důsledky pro každou postavu příběhu, včetně sester, které hrají Catalina Sandino Moreno (Maria milostiplná) a Naya Rivera (Glee).

FOTO: Naya Rivera v hororu At the Devil's Door
Naya Rivera v hororu At the Devil’s Door. Zdroj: distributor filmu

Scénárista a režisér Nicholas McCarthy odhalil, že nápad na tento horor dostal během zvláštní jízdy taxíkem během filmového festivalu Sundance v roce 2012. Tehdy na festivalu představoval horor Hrůzná minulost.

„Když jsem byl na festivalu Sundance, vyzvedlo mě taxi, které mě mělo odvézt zpátky do hotelu,“ vysvětluje filmový tvůrce McCarthy. „Řidič byl z Chile a ptal se mě, proč jsem tady. Řekl jsem mu, že kvůli filmu Hrůzná minulost. A on na to: ‚To je o smlouvě s ďáblem? Já jsem podepsal smlouvu s Ďáblem,‘ říká taxikář a mě bylo hned jasné, že tenhle příběh chci slyšet.“

video

„Začal povídat příběh o tom, jak byl teenagerem v Chile. Jeho kamarádi znali jakéhosi doktora—kouzelníka, kterému jste mohli prodat duši. Aby kamarádům ukázal, že nemá strach, šel za tímto doktorem a doktor vykonal zvláštní rituál. Na konci rituálu ho doktor vyzval, aby mu řekl své jméno.

A tehdy můj taxikář začal být nervózní. Ptal se ho, proč musí znát jeho jméno. A na to mu doktor odpověděl: ‚Aby tvé jméno znal On, když tě bude volat.‘ A tak mu pověděl, že se jmenuje Enrique. Tvrdil, že když šel domů a seděl v kuchyni, slyšel z patra, že někdo volá ‚Enrique!‘ Když tam ale šel, nikoho neviděl.“

„A tak mi taxikář pověděl tento příběh. Už jsem byl před svým ubytováním, ale musel jsem se ho ještě zeptat, co se stalo poté. Řekl mi: ‚Zamiloval jsem se do dívky, která bydlela v Park City a teď jsem tu taxikář. Nic se nestalo.‘ Ale já jsem nikdy nic podobného neslyšel, a tak jsem se toho držel. O pár měsíců později jsem odjel do chaty, abych psal.

Zkombinoval jsem tento příběh s příběhem sester, inspirovaným filmem Psycho. Chtěl jsem vidět, co se stane, když tyto dva příběhy spojím a jestli vznikne něco, co rozruší publikum. To je základ tohoto filmu,“ vysvětluje McCarthy.

Jak moc děsivý příběh se mu podařilo vytvořit, posuďte sami v traileru.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..