Menu
FANZINE.cz
Literatura

Audio: Jaroslav Maxa okrádá mimozemšťany! To je Nadělení

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

20. 8. 2010

Češi mají pracky nenechavé a ukradnou vám, co není pořádně přibité hřebíky a pod proudem. V audiopovídce Jaroslava Maxy se o tom na vlastní chobot přesvědčí i návštěvníci z cizí planety.

Ilustrační foto Foto: Petr Hortvík

Podobně jako v nedávno uvedené audiopovídce Nepřítel, i tentokrát český povídkář Jaroslav Maxa vsází na humornou složku žánru. Na naší planetě přistála mimozemská loď. Její kapitán však neuposlechl dobře míněných rad a zakotvil přímo v kotlině české. Není tedy žádným překvapením, že brzy je z jeho kosmické lodě spíše kosmický člun. A bez vesel, protože ty Češi ukradli také.

Ačkoliv děj krátké sci-fi povídky Nadělení popisuji s lehkou nadsázkou, každodenní večerní zpravodajství nás pokaždé utvrdí v tom, že příběh Jaroslava Maxy je bohužel sci-fi pouze kvůli mimozemšťanům, četné krádeže naopak opravdu patří do repertoáru českých občanů. Chcete-li se na nešvar naší společnosti podívat s humorem, Maxova minipovídka je přesně pro vás. Přestože jde o nespornou sci-fi, její námět je nám Čechům hořce známou skutečností. Jak se s ní smiřují mimozemšťané s chobotem?

Povídku Nadělení Jaroslava Maxy si poslechněte na Českém rozhlasu Leonardo v závěru pořadu Nula-jednička, poprvé v pondělí od 9 hodin, v opakování pořadu od 18 hodin. Pořad si můžete kdykoliv stáhnout z Rádia na přání nebo odebírat jako podcast. K dispozici je i archiv starších odvysílaných sci-fi povídek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Audio: Jaroslav Maxa okrádá mimozemšťany! To je Nadělení

Hide picture