Menu
FANZINE.cz
Literatura

Audio: Nepřítel Jaroslava Maxy strach nevzbuzuje, smích ano

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

30. 7. 2010

Přestože to pro mnohé může být překvapením, audiopovídka s prozaickým názvem Nepřítel není o souboji do poslední kapky krve. To však neznamená, že nemilosrdný souboj není její součástí.

Ilustrační foto. Foto: Petr Hortvík

Mohl bych vás tahat za nos, slibovat hory doly, ale nakonec bych stejně musel s pravdou ven. Pondělní povídka Nepřítel není vůbec příběhem militantního založení, ale krátká úsměvná story z české politické scény. Nevěříte? Tak v pondělí nastražte uši.

Český rozhlas Leonardo ve svém pravidelném pořadu Nula-jednička tentokrát nabídne velmi krátký příběh z počátku politické kampaně jedné nejmenované strany. Jednotliví straníci včetně předsedy netrpělivě poposedávají na židlích a přemýšlejí, na čem nadcházející volební agitaci založit. Jeden z nich má skvělý nápad. Ověřenou metodu třídního nepřítele je však nutné aplikovat na…

Vzhledem ke krátkosti povídky není možné prozradit více, aniž bychom neohrozili váš zážitek z pozdějšího poslechu. Snad tedy postačí pouze náznak výše. Pokud však budete mít v pondělí volnou chvilku, rozhodně svých pět minut do povídky Jaroslava Maxy investujte. Pondělky totiž nebývají dny, v nichž by člověk překypoval dobrou náladou, a Maxův Nepřítel takový den rozhodně může prozářit.

Povídku Nepřítel Jaroslava Maxy si poslechněte na Českém rozhlasu Leonardo v závěru pořadu Nula-jednička, v premiéře v pondělí od 9 hodin, v repríze od 18 hodin. Pořad si můžete kdykoliv stáhnout z Rádia na přání nebo odebírat jako podcast. K dispozici je i archiv starších odvysílaných sci-fi povídek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Audio: Nepřítel Jaroslava Maxy strach nevzbuzuje, smích ano

Hide picture