Menu
FANZINE.cz

Audio: Petra Štarková zamířila do Nejlepší zbrojnice

Redakce

Redakce

21. 5. 2010

Český rozhlas Leonardo chystá na toto pondělí povídku, která se opět dotýká military science fiction. I když tentokrát opravdu jen decentně.

Ilustrační foto. Foto: Petr Hortvík

Proti většině nepřátel se dá bojovat. Existují zbraně, intriky, vaši podřízení… Jenže najdou se i takoví protivníci, které porazit nelze. Někteří jsou prostě moc silní, někteří jsou všudypřítomní a proti útoku na jiné… máte emociální zábrany. Přesně jako hlavní hrdina povídky Nejlepší zbrojnice od Petry Štarkové.

Ta se podobně jako minule Roman Splítek v povídce Přítulíček, vydala cestou k military sci-fi. Jenže na rozdíl od něj se prvků spojených se skutečným bojem vyvarovala. Jak? Děj své povídky umístila až měsíc po revoluci, která změnila svět, a tak se boji jako takovému vyhne. I když… hlavní hrdina stejně nakonec zabrousí do titulní nejlepší zbrojnice.

logo Českého Rozhlasu Leonardo

Povídka Petry Štarkové soutěžila stejně jako mnoho ostatních, které Český rozhlas Leonardo odvysílal, v soutěži o Cenu Karla Čapka, tentokrát v roce 2006. Přestože na vítězných stupíncích nestála, odvedla dobrou práci a její text se poslouchá jedna radost. Jedinou neplechu tvoří „vysvětlovací“ část, která s dějem povídky přímo nesouvisí, přestože by při jejím vyškrtnutí neměla povídka smysl. Kdyby se autorka svým nápadem tolik neopájela na jednom místě a místo toho ho rozemlela na tajuplné zmínky po celé povídce, bylo by to lepší.

Povídku Nejlepší zbrojnice od Petry Štarkové si můžete poslechnout na Českém rozhlasu Leonardo v v závěru pořadu Nula-jednička, v premiéře v pondělí od 9 hodin, v repríze od 18 hodin. Pořad si můžete kdykoliv stáhnout z Rádia na přání nebo odebírat jako podcast. K dispozici je i speciální archiv starších odvysílaných sci-fi povídek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Audio: Petra Štarková zamířila do Nejlepší zbrojnice

Hide picture