Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

AUDIO: Poslechněte si, jak bude znít Sapkowského Zaklínač v rozhlase

Martin Peška

Martin Peška

19. 5. 2012

V sobotu 2. června bude na vlnách Českého rozhlasu 2 – Praha (ČRo 2) odvysílán první díl rozhlasové dramatizace jedné ze zaklínačských povídek Andrzeje Sapkowského. FANZINE.cz svým čtenářům nabízí exkluzivní ochutnávku v podobě audiopozvánky k poslechu.

Povídka polského spisovatele s názvem Hranice možností z knihy Meč osudu se dostane do českého éteru zpracovaná ve třech dílech, které budou odvysílány během června, vždy v sobotu krátce po 22. hodině.

Jak jsme již informovali, autorem dramatizace je student rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky na JAMU Vojtěch Landa, který pomáhal dojednat poskytnutí autorských práv přímo s autorem povídky Andrzejem Sapkowským.

Projekt vznikal v Českém rozhlase Olomouc (ČRo Olomouc). První scéna, která tvůrcům i v postprodukci dala nejvíce práce, se ale kvůli realističtější akustice natáčela v prostředí Moravského krasu.

„Práce na téhle třídílné dramatizaci celkem zabrala půl roku, ovšem natáčení samotné trvalo asi týden, včetně jednoho dne v exteriérech na Býčí skále,“ uvedl pro FANZINE.cz režisér Tomáš Soldán, který má také na starost rozhlasovou úpravu dramatizace.

Na dramatizaci Hranice možností z Meče osudu se podílelo okolo dvaceti herců, především z Brna, Olomouce a Ostravy, v titulní roli Jiří Vyorálek.

Čtěte také: CD Projekt plánuje dvě nové hry. Jedna z nich je dost možná Zaklínač 3

Na každý půlhodinový díl projektu bylo natočeno okolo dvou hodin materiálu. „V tomto směru to není nic výjimečného, hodně jsem s herci zkoušel před natáčením, takže vždy šli před mikrofon s jasnou představou o dané scéně,“ dodal Soldán.

Projekt Zaklínače uvede po červnové premiéře v repríze i ČRo Olomouc, kde by se měl vysílat na podzim. „Další vývoj tohoto dramatu by měl být takový, že připravíme celovečerní verzi, tedy vznikne devadesátiminutová rozhlasová hra, namísto třídílné verze,“ prozradil budoucnost díla Tomáš Soldán.

V případě úspěchu by se mohla dramatizace objevit i na CD. Tvůrčí tým se netají zájmem o zpracování dalších povídek či románů Andrzeje Sapkowského, vše se ale bude odvíjet od zájmu posluchačů a také od jednání s autorem, který zatím svolil pouze k oné jedné povídce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

AUDIO: Poslechněte si, jak bude znít Sapkowského Zaklínač v rozhlase

Hide picture