Menu
FANZINE.cz
Technologie

Austrálie se dočká dospěláckých her. Parlament po letech schválil reformu

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

19. 6. 2012

OBR.: MelbourneAustralský federální parlament konečně po deseti letech schválil hodnocení her R18. Zákon vstoupí v platnost 1. ledna 2013, spousta australských hráčů určitě bude slavit.

OBR.: Melbourne

I město Melbourne bude moci prodávat 18+ hry Zdroj: sxc.hu

Pro australské hráče schválení zákona znamená, že si konečně budou moci koupit hry s hodnocením 18+ normálně v obchodě; nebudou je muset objednávat z internetu z jiných kontinentů a nechávat si je dovážet. Oddychnou si ale nejen obyčejní hráči, tento zákon má pozitivní vliv i na vývojáře a vydavatele her. Už totiž nebude potřeba hry speciálně pro australský trh upravovat.

Letos byla reforma spuštěna zkušebně v hlavním městě Canberra, a podle úspěchu se ministři rozhodnou, jestli zákon nasadí i ve zbytku zemí.

Čtěte také: Konzolový Residen Evil 6 bude mít sběratelské edice: Anthology a Archives

Podle ministra Jasona Clara byla tato reforma důležitá, a pracně ji vytvářeli deset let. „R18+ kategorie bude informovat spotřebitele, rodiče a prodejce o tom, které hry nejsou vhodné pro děti a mladistvé k hraní, a zabrání mladistvím nákupu nevhodného materiálu. Reforma také znamená, že si hráči budou moci vybrat, které hry hrají v mezích zákona.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Austrálie se dočká dospěláckých her. Parlament po letech schválil reformu

Hide picture