Menu
FANZINE.cz
Literatura

Autor dětských hororů Chris Priestley zavítal do strašidelné Prahy

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

31. 1. 2013

Chris PriestleyAutor třídílné úspěšné hororové série Příšerné příběhy Chris Priestley přijel 30. ledna do Prahy. Chystá se na premiéru divadelní adaptace své knihy, ve které se mladý Edgar dozví nejeden podivný děsivý příběh od svého záhadného strýčka.

Spisovatel Chris Priestly navštívil Prahu. Zdroj: Bloomsbury.com Foto: Judith Weik

Spisovatel Chris Priestley navštívil Prahu. Zdroj: Bloomsbury.com, Foto: Judith Weik

Příšerné příběhy strýce Montaguea, Příšerné příběhy z Černé lodi a Příšerné příběhy z temného tunelu mají jedno společné, každého vyprávění se zhostil jeden mladý hrdina, ať už je to Edgar, nebo malý námořník, který tak zcela netuší, do čeho se to vlastně zapletl.

Britský autor Chris Priestley sám své příběhy popisuje jako „krátké strašidelné příběhy, které vypráví jedna osoba. Později se dozvídáme nové informace jak o vypravěči, tak i o posluchači. Každá kniha je navíc usazena v minulosti, například ve Viktoriánské éře.“

Spisovatel Chris Priestley se po svém příletu do Prahy zúčastnil autogramiády, která proběhla včera v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. „Do Prahy se velmi těším, protože má tajemnou, místy až strašidelnou atmosféru,“ nechal se slyšet autor Příšerných příběhů.

Dnes se autor zúčastní divadelní premiéry prvního dílu Příšerné příběhy strýce Monteguea od režisérky Ewy Zembok. Představení se uskuteční v divadle Kampa. Začátek je v 15 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Autor dětských hororů Chris Priestley zavítal do strašidelné Prahy

Hide picture