Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Autor, který vzkřísil elfy – Bernhard Hennen

Redakce

Redakce

17. 12. 2009

B HennenBernhard Hennen je německým fantasy spisovatelem světového formátu, který si už našel fanoušky i mezi českými čtenáři tohoto žánru. Ale kdo je tento zázračně se objevivší autor ve skutečnosti?

Elfové, kniha první Zdroj: www.fantomprint.cz

Elfové, kniha první Zdroj: www.fantomprint.cz

Narodil se roku 1966 v německém Krefeldu a v roce 2000 se sem opět vrátil. Dnes zde žije se ženou a dvěma dětmi. Psaní se věnoval už jako student archeologie, historie a germanistiky na Kolínské univerzitě. V té době dopisoval do různých novin a jako žurnalista také spolupracoval s některými rádii.

Zlom v jeho kariéře ale nastal až roku 1994, kdy napsal, společně s W. Hohlbeinem, svůj první román v originále nazvaný Das Jahr des Greifen. Díky němu a také díky tomu, že byl román v témže roce vyhlášen německým fantasy románem roku, se dostal jako spisovatel do povědomí čtenářů. Od té doby se mu podařilo vytvořit přibližně 25 románů s převážně fantasy a historickou tématikou, k nimž se přidává i množství povídek. Většina těchto děl však vyšla pouze v němčině a tak nemá cenu se o nich dále zmiňovat.

Elfové, kniha druhá Zdroj: www.fantomprint.cz

Elfové, kniha druhá Zdroj: www.fantomprint.cz

Tím, co však za zmínku jistě stojí, je kniha Die Elfen (2004, č. Elfové, kniha I. a kniha II., Fantom Print 2008 a 2009), která ho vynesla na nejvyšší příčky v hodnocení čtenářů, ale i odborníků. Nedlouho po vydání toho románu se Hennen stal jedním z nejčtenějších a také nejprodávanějších německých autorů dneška. U nás vyšel tento román ve dvou dílech a velice rychle si získal mnoho nadšených fanoušků. Elfové, stejně jako například Trpaslíci Markuse Heitze nebo Orkové Michaela Peinkofera, vznikli na zakázku některých německých nakladatelství, jejichž cílem bylo oživit tradiční fantasy rasy. To se jim povedlo víc než dobře.

Zima elfů, kniha první Zdroj: www.fantomprint.cz

Zima elfů, kniha první Zdroj: www.fantomprint.cz

Nedlouho po veleúspěšných Elfech, se pak na knižním trhu objevilo jejich volné pokračování nazvané Elfenwinter (2005, č. Zima elfů, kniha I. a kniha II., Fantom Print 2009). U nás kniha opět vyšla ve dvousvazkovém vydání a stejně jako Elfové, tak i Zima elfů zaznamenala velký ohlas mezi fanoušky fantasy literatury.

Mezi zajímavosti ze spisovatelova života patří například to, že vlastní velkou sbírku historických cínových vojáčků, kterou používá pro simulace bitev, jež pak následně vkládá do svých knih. Mimo jiné také vymyslel scénář k RPG hře Dark Eye a nadále se věnuje i tvorbě různých modůlů pro hry žánru RPG.

Zima elfů, kniha druhá Zdroj: www.fantomprint.cz

Zima elfů, kniha druhá Zdroj: www.fantomprint.cz

Bernhard Hennen však těmito úspěchy nijak neusnul na vavřínech a v tvorbě i nadále pokračuje. My se v příštím roce může těšit na další knihu z elfího světa nazvanou Elfenlicht (2006), kterou pro své čtenáře opět připravilo nakladatelství Fantom Print. Pokud si i tento román zachová stejně vysokou úroveň, kvalitní obsah a velice čtivý sloh, mají se čtenáři opravdu na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Autor, který vzkřísil elfy – Bernhard Hennen

Hide picture