Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Autor Úžasné Zeměplochy Terry Pratchett zavítá do Prahy

Redakce

Redakce

26. 2. 2011

Britský spisovatel Terry Pratchett se v nejbližší době objeví v našem hlavním městě. Přijede se podívat na derniéru hry Maškaráda aneb Fantom Opery, která je podle jeho stejnojmenné knižní předlohy.

Ilustrace na obálce knihy Nevídaní akademikové, autor: Paul Kidby

Terry Pratchett, v devadesátých letech nejprodávanější britský autor a duchovní otec Úžasné Zeměplochy, navštíví Prahu. Jde nejspíše o soukromou návštěvu, protože kromě plánované derniéry hry Maškaráda aneb Fantom Opery, která byla uvedena v osmdesáti reprízách, není oznámena žádná autogramiáda ani autorské čtení, jak médiím řekl Petr Matějka z nakladatelství Talpress, které vydává Pratchettovy knihy v České republice.

Terry Pratchett, autor Úžasné Zeměplochy

Hru uvádí Divadlo v Dlouhé, se kterým Terry Pratchett dlouhodobě spolupracuje. Poprvé na sebe toto divadlo upoutalo pozornost britského autora hrou Soudné sestry taktéž podle stejnojmenné knihy jednoho z nejslavnějších autorů fantasy na světě. Po povodních, když bylo před devíti lety Divadlo v Dlouhé poničeno, mu pomohl darem tisíce liber (tehdy asi 48 500 korun) a podpořil i internetovou tombolu, jejíž výtěžek ve výši 1500 liber (zhruba 72 750 korun) taktéž putoval na opravy poškozeného divadla.

Kromě her Maškaráda a Soudné sestry mohl český divák na našem území zhlédnout ještě další hru podle Pratchettovy knihy, a to Muže ve zbrani, které uvedlo Moravské divadlo v Olomouci. V sobotu 30. ledna 2010 se také uskutečnil satelitní přenos divadelní hry Národ Terryho Pratchetta ze scény Olivier Theatre Národního divadla v Londýně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Autor Úžasné Zeměplochy Terry Pratchett zavítá do Prahy

Hide picture