Menu
FANZINE.cz

Bábi Zlopočasná a Galder Počasvosk, oba jsou to jedna rodina

Redakce

Redakce

16. 3. 2010

obálka Terry Pratchett: Lehké fantastičnoByl to Galder Počasvosk, Největší z Velkých vyvolávačů Řádu Stříbrné hvězdy, říšský kancléř Svaté hole, Ipsissimus osmé úrovně a třistačtvrtý rektor Neviditelné univerzity.

obálka Terry Pratchett: Lehké fantastično

Bohužel, nedá se říci, že by na něj byl impozantní pohled, navzdory rudé noční košili, ručně vyšívané mystickými symboly, dlouhé čepičce s třapečkem a malé „aha“ svíčce, se kterou se chodí v noci právě tam. Nepodařilo se mu to vylepšit ani s pomocí péřových pantoflí s bambulkou, ve kterých se komicky šoural.
– Lehké fantastično

Galder Počasvosk je podle informací z knihy Dámy a pánové vzdálený bratranec Bábi Zlopočasné, se kterým se však nikdy nesetkala.

Jan Kantůrek při překladu Čaroprávnosti věděl, že se jméno Weatherwax v Lehkém fantastičnu vyskytlo, ale usoudil, že bude lepší, když jej přeloží jako Zlopočasná. Bylo to správné rozhodnutí. Zlopočasná má v sobě ten správný tón. Každá Zlopočasná musela se svým vnitřním zlem bojovat už odmalička a je jedině dobře, když má to zlo od začátku ve jméně.

Alespoň na něj nikdy nezapomene.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bábi Zlopočasná a Galder Počasvosk, oba jsou to jedna rodina

Hide picture