Menu
FANZINE.cz
Deskové a karetní hry

Barbie: růžový svět modelek

Redakce

Redakce

1. 3. 2010

barbie-svet-modelek-600x338V dívčím světě existuje jedna postava, která vládne všem ostatním. Barbie. Blondýna s růžovými šaty, která žije v růžovém světě. A tohle je hra o její cestě…

Barbie: Svět modelek - balení, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Barbie: Svět modelek - balení, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

A je to tady! Právě vyhlásili nominaci na nejlepší modelku letošního ročníku Růžového světa. Jedná se o velké překvapení, protože ve finále se proti sobě utkají Růžička, Fialka, Lilinka a Narciska. Napětí stoupá, jak se všechny čtyři účastnice rozjíždí do svých domovů, aby se připravily co nejlépe na vyvrcholení soutěže.

Barbie: svět modelek je názvem další dětské hry, kterou si připravila pro své zákazníky polská firma Trefl. Tentokrát se odkloníme od dobrodružné noty nasazené Faraonovou kletbou a podíváme se do růžovějšího světa zasněných panenek, takže se pohodlně usaďte, nasaďte růžové brýle a jdeme na to.

Růžička se probudila do bláznivého rána. Její nový růžový budík nezazvonil ani přesto, že ji v obchodě s potřebami pro princezny přesvědčovali, že hodinové strojky se srdíčky místo čísel jsou vždycky nejpřesnější. Musela tedy dnes ošidit svoji milovanou Fifinku, jen jí rychle dolila vodu do světle růžové misky a se zpěvem vyskotačila do nejbližší koupelny.

Barbie: Svět modelek - Barbie na výletě, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Barbie: Svět modelek - Barbie na výletě, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Protože hra je určena pro holčičky už od šesti let, je samotný úkol jednoduchý, čemuž ovšem zpracování zrovna dvakrát neodpovídá. Po otevření krabice naleznete luxusní, velký, obdélníkový herní plán. Každý jeho roh slouží jako herní plocha pro jednu z účastnic klání.

Kromě něj z krabice vyjmete také torzo předváděcího mola, které si před první hrou musíte sestavit. Jedná se však o rychlou skládačku, kterou zvládne i menší dítě, takže se není čeho obávat. Navíc je v krabici dost místa na jeho uskladnění ve zkompletovaném stavu.

Barbie: Svět modelek - kartičky, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Barbie: Svět modelek - kartičky, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Čtyři papírové Barbie, které se zahájením hry začnou soupeřit o výsluní před objektivy fotoaparátů, stačí nasadit do připravených stojanů. Na cestě za slávou budou hráčky provázet krásné barevné karty ve tvaru osmicípé květiny, vždy v barvách dané postavy. Jsou uskladněny bezpečně v pěkných krabičkách. Poslední komponentou jsou puzzle-sety speciálně vytvořené pro každou Barbie. Každý z nich tvoří šest dílků.

Ještě se ani nestačila utřít svým hedvábně růžovým ručníkem, když zazvonil vedle v místnosti telefon. Byl to její agent, který jí domluvil návštěvu u kadeřníka.

„Takové krásně kudrnaté kadeře, to je přesně to, co by mohlo na porotu zapůsobit,“ pomyslela si Růžička, odložila sluchátko ve tvaru lízátka, zula líbezné papučky s medvídkem, vybrala ty nejkrásnější růžové šaty, naposledy podrbala Fifinku a vyrazila vstříc dobrodružství.

Barbie: Svět modelek - vítězka, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Barbie: Svět modelek - vítězka, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Jak jsem již zmínil, hra má velmi jednoduchá pravidla. Všechny účastnice zamíchají svoje kytičkové karty, pět z nich si vezmou do ruky, začínající hráčka si vezme ještě o dvě víc. Libovolnou z karet z ruky pak zahraje a provede to, co je na ní zadáno. Další dívka na řadě si dobere jednu kartu ze svého balíčku a vytáhne si jednu kartu od hráčky, která právě skončila svůj tah, takže znovu budou všechny mít po pěti kartách s výjimkou Barbie, která je na tahu.

Karty nabízejí různé akce, z nichž většina má za úkol především podněcovat představivost. Holčičky se tak mohou zúčastnit fotografování, jít nakupovat nové oblečení nebo si vybrat nové boty. Jedná se tedy o činnosti, které každá správná Barbie dělá dnes a denně a které nemohou být pro nikoho překvapením.

Barbie: Svět modelek - puzzle, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Barbie: Svět modelek - puzzle, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Nejdůležitější je však dokázat sestavit kompletně svoje puzzle, navštívit kosmetičku a absolvovat kurz ladné chůze. Jakmile Barbie splní tyto požadavky, může vystoupit na vytoužené molo (za pomoci zahrání karty Vstup) a předvést se všem v plné kráse. Stala se totiž vítězkou.

Jaké bylo její překvapení, když se podívala s čerstvě umytými vlásky na hodiny. Za hodinu už bylo vyhlášení! A to ještě nestihla ani vylepšit svoji již tak ladnou chůzi na zamluveném kurzu! Znervózněla, ale pořád věřila, že její účes všechny omráčí a zaručí jí jasné vítězství. Nastoupila tedy do kytičkového auta a vyhlížela budovu místního divadla, kde se vyhlášení konalo.

Barbie: Svět modelek - hrací deska, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Barbie: Svět modelek - hrací deska, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Ačkoliv jsou úkoly zajímavé, není jich dostatek, takže se brzo začnou opakovat. Většina z nich pouze vyplňuje čas a nemá žádný výsledek na hru. Nejzajímavějším prvkem v průběhu jsou tak situace při losování karet ze soupeřčiny ruky. Figurky musí totiž stát na pozici odpovídající barvě zahrané karty, a tak se může snadno stát, že svojí panenkou Barbie půjdete na nedobrovolnou návštěvu k některé ze soupeřek.

V případě Světa modelek se jedná o jednoduchou, příjemnou hru, která má potenciál vyplnit volné chvilky a zabavit neposedné holčičky. Velmi lákavá a potěšující je pro rodiče či příbuzné, vzhledem k velmi pěknému zpracování, i cena hry, ačkoliv rozhodující bude stejně asi zpracované téma.

Barbie: Svět modelek - Barbieny, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Barbie: Svět modelek - Barbieny, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Desková hra Barbie je všechno, co si může většina malých děvčátek krátce po začátku školní docházky přát. Stačí jim umět číst a otevírá se před nimi svět fantazie, předváděcích mol, ale i velkých dobrodružství, která lemují cestu na výsluní. Jen jedna se může stát vítězkou letošního Růžového světa…

„A vítězkou se stává Lilinka!“ vykřikl do mikrofonu vzrušeně hlasatel. Ale Růžičce už to nevadilo, vlastně ani nevnímala, že si Lila přebírá cenu. Měla totiž oči pro muže sedícího o dvě řady blíže k podiu. Učaroval jí, když se otočil. Bylo to jedinkrát, když se jejich oči setkaly a přesto Růžička věděla, že je to on… A tak potkala svého prince, Kena.

Název hry: Barbie: svět modelek
Typ hry: desková, dětská, dívčí
Výrobce: Trefl
Distributor pro ČR: Trefl
Cena: 423 Kč
Počet hráčů: 2-4
Hrací doba: 15-30 minut
Doporučený věk: od 6 let

Hodnocení: *** (3,4 / 5)

(v hodnocení je brána v úvahu skutečnost, že se jedná o dětské hry)

Klady:
+ cena
+ prostorové zpracování
+ zábava pro fanoušky Barbie
+ jednoduchost

Zápory:
– stereotyp
– většina karet nemá žádný cíl

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Barbie: růžový svět modelek

Hide picture