Menu
FANZINE.cz
Technologie

Batmanovo fáro je poháněno turbínou a v palubní desce má iPad

Marek Jedinák

Marek Jedinák

25. 7. 2011

Každý komiksový nadšenec by si přál nakouknout do interiéru slavného Batmanova fára. Jeden irský fanoušek snil o tomhle pohledu už od počátků devadesátých let. Nedávno se jeho sen naplnil. Podívejte se na Batmobile z dílny talentovaného mechanika!

Tento Batmobile je od svého filmového vzoru téměř k nerozeznání! Zdroj: Putschracing.com

Automobilový nadšenec Casey Putsch snil o vlastním Batmobilu dlouhých dvacet let. Inspirován lehce vyšinutým stylem Tima Burtona, režiséra prvních filmů o Batmanovi, neváhal nahradit klasický spalovací motor svého čtyřkolového miláčka speciální repasovanou turbínou.

Tu si neznámo jak opatřil z vyřazeného bezpilotního vrtulníčku firmy Boeing využívaného americkým námořnictvem. K tak odvážnému kroku se neodvážili ani autoři filmu, kteří raději vsadili na klasiku.

Přečtěte si o závislosti na hře World of Warcraft!

Přestože vozidlo působí velmi nepraktickým dojmem, podle majitele se v něm relativně pohodlně svezou dvě osoby. Pod kapotou se skrývá velice slušných 365 koňských sil, což je podobné číslo jako u sporťáku Dodge Viper, známého u nás v devadesátých letech velice populárního seriálu Zmije.

Velkou výhodou je to, že motor jezdí dokonce i na klasický diesel. I přes velmi nekonformní vzhled a dosti netypické vybavení je ve Spojených státech registrován a majitel se s ním může prohánět, jak je libo.

Interiér nepůsobí příliš komfortním dojmem. Technologické vybavení však malý prostor dostatečně kompenzuje

Jednou z velkých vychytávek je pak nahrazení klasického CD přehrávače tabletem iPad. Díky tomu je GPS navigace standardem, v kombinaci s kvalitními reproduktory si lze přehrávat hudbu a v neposlední řadě má řidič prostřednictvím 3G sítě připojení k internetu.

Ve volné chvíli mu dostatečné pohodlí zajistí také možnost hrát hry. Putsch nezapomněl na funkci automatického otevírání kokpitu, v zadní části kvůli parkování instaloval infračervené kamery a podobně jako ve filmu mohou z výfuků šlehat plameny!

Láska k Apple je stejná jako láska k Bohu. Spotřebitelé vykazují znaky náboženské sekty!

Vzhledem k poměrné složitosti celé konstrukce pak překvapí fakt, že je automobil velice odolný a spolehlivý. Přestože je sice momentálně v kurzu tanku podobná verze z Temného rytíře režiséra Nolana (Inception, chystaný Dark Knight Rises), nikdo by jistě neodmítl odpolední projížďku v takovémto krasavci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Batmanovo fáro je poháněno turbínou a v palubní desce má iPad

Hide picture