Menu
FANZINE.cz
Komiks

Batman oslaví 75 let. Netopýří oslavy začínají

Tereza Bartoňová

Tereza Bartoňová

28. 1. 2014

detective comics:batmanRok 2014 bude (krom jiných výročí) důležitým rokem pro fanoušky netopýrů. Batman oslaví úctyhodných 75 let. Poprvé se představil roku 1939 v sérii „Detective Comics“ a jeho popularita od té doby drží pevnou úroveň.

uvodni detectice comics: batman

Obálka Detective Comics s prvním Batmanem

Jako bonus pro věrné fanoušky si proto DC Comics připravilo speciální lednové vydání v rámci New 52 – bude to číslo #27, tedy stejné, ve kterém se Batman objevil úplně poprvé. Tým, který má celý restart příběhů Bruce Wayna na starosti, se rozhodl udělat ho speciálním a celé ho pojmout jako jednu velkou Batmanovu antologii.

Podle různých zpráv z vydavatelství to vypadá, že se podíváme nejen zpátky do minulosti, ale také do budoucnosti, která Batmana v New 52 čeká. Scott Snyder například prozradil, že lednové číslo nám přinese nového Robina: Afro-Američana. Prý se objeví jen na krátký okamžik, ale Snyder nevylučuje, že bude mít v dalších dílech stabilnější roli.

Žárlím na každého, kdo to bude číst poprvé

Na antologii se budou podílet různí tvůrci, kromě Scotta Snydera třeba Frank Miller, John Layman, Paul Dini, Brad Meltzer, Jason Fabok, Neal Adams, Dustin Nguyen nebo Guillem March.

Příběh zřejmě nebude protínat jedna linie, ale každý z autorů se zaměří na jiný aspekt Batmanova života. Že se máme na co těšit signalizují slova Mikea Martse, editora tlupy, která se kolem netopýřího muže točí: Žárlím na každého, kdo to bude číst poprvé!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Batman oslaví 75 let. Netopýří oslavy začínají

Hide picture