Menu
FANZINE.cz
Technologie

Batman přijde o svého úhlavního nepřítele. Luka Skywalkera

Redakce

Redakce

24. 12. 2011

Po necelých 20 letech úhlavní nepřítel Batmana, Joker, změní svůj hlas. Jeho představitel Mark Hamill, proslulý jako Luke Skywalker z Hvězdných válek, se s dabingem finálně rozloučil po dokončení nejnovějšího herního Batmana s podtitulem Arkham City.

Poslední Joker dabovaný Markem Hamillem se objevil ve hře Batman: Arkham City Zdroj: distributor hry

Již minulý rok Mark Hamill, čtenářům známý hlavně jako Luke Skywalker z Hvězdných Válek, oznámil své rozhodnutí skončit s dabováním postavy Jokera.

Fanoušci zoufali, příznivci Prince podsvětí doufali a vývojáři Arkham City se modlili, aby svůj záměr dabér nenaplnil. Bohužel vše se potvrdilo před nedávnem na Comic-Con International v San Diegu, Mark Hamill to okomentoval slovy: „Je mi moc líto, že tuto postavu opouštím, dabování Jokera jsem si opravdu užíval. Musím říci, že soucítím s člověkem, který bude muset nastoupit na mé místo.“

Doporučujeme nejlepší videohry k Vánocům 2011. Dárky na PC i konzole

Mark Hamill, který postavu Jokera daboval v téměř všech animovaných filmech bezmála 20 let, se přitom dostal k roli náhodou. Producenti si původně k dabování Jokera do animovaného seriálu Batman vybrali herce Tima Curryho, ten několik epizod skutečně namluvil, studio však nebylo s jeho výkonem spokojeno.

Doslovně jim vadilo, že se herec nedokáže šíleně smát a kašlat podle jejich  představ. Mark Hamill měl mít v seriálu pouze malou roli gangstera Ferrise Boyla v epizodě Hearts of Ice, studio však bylo jeho výkonem natolik nadšeno, že mu okamžitě nabídli roli Jokera.

[youtube_660]_gBWpWwIBKw[/youtube_660]

Poslední rolí Marka Hamilla jako Jokera se tak stala hra Batman – Arkham City, jejíž PC verze vyšla 25. listopadu. Zdali bude v případném pokračování opěr Joker zastoupen známým hercem, zůstává otázkou, nebylo by však poprvé, kdyby své rozhodnutí změnil. Malou nadějí do budoucna tak zůstává Hamillovo vystoupení na Comic-Con International v San Diegu, kde prohlásil, že by rád náhrál audioknihu Killing Joke od Alana Moora, jež u nás vyšla jako Kameňák.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Batman přijde o svého úhlavního nepřítele. Luka Skywalkera

Hide picture