Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Battle.net si vybrali za cíl hackeři. Ukradli Američanům kontaktní údaje

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

12. 8. 2012

Hackeři se dostali k některým osobním údajům hráčů. Nejvíce to schytali majitelé amerických účtů a ti, kdo na těch účtech. Naopak majitelé evropských účtů můžou být celkem v klidu.

OBR.: World of Warcraft

Hackeři určitě provoz hry World of Warcraft neomezili, Zdroj: Oficiální stránky hry

Na amerických serverech se hackerům podařilo odcizit nejenom emailové adresy, ale také se dostali k odpovědím na bezpečnostní hesla, která se jim podařilo stáhnout. Nicméně jsou hesla zašifrovaná protokolem SRP (Secure Remote Password), které by mělo zamezit jejich odhalení. Přesto Blizzard doporučuje těm, kteří vlastní americký účet, aby si je změnili a upravili také odpovědi na bezpečnostní otázky.

Studio celou záležitost vyšetřuje s pomocí policie a bezpečnostních techniků. Podle vyšetřování se hackerům nepodařilo získat informace ohledně platební karty ani fakturačních adres. Prostě nemají dostatek informací, aby mohli ukradnout účet některýmu z hráčů.

Čtěte také: Známe datum vydání hry F1 2012. Fanoušci formulí se dočkají už v září

Zdůrazňujeme, že ukradená hesla se týkají pouze amerických serverů. Z evropských byly staženy pouze emailové adresy některých hráčů a nedůležité informace.

Bezpečnosti ovšem není nikdy dost a heslo na účtech by se mělo aspoň jednou do roka měnit, také není od věci přidat si k účtu Authenticator.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Battle.net si vybrali za cíl hackeři. Ukradli Američanům kontaktní údaje

Hide picture