Menu
FANZINE.cz
Komiks

Battle of the Atom: X-Men z různých časoprostorů na jedné scéně

Tereza Bartoňová

Tereza Bartoňová

25. 12. 2013

brian bendis:x-menOd září se můžeme těšit z nového obrovského (a prý přelomového) crossoveru ve vesmíru Marvelu. Vyšel Battle of the Atom, desetidílný seriál, v hlavní roli X-Meni!

hrdinové X-Men

Hrdinové X-Menů

Že by v Marvelu odkoukali od DC restartování starých příběhů? Tato řada zatřásla dosavadním univerzem X-Menů a protne skrz naskrz hned několik probíhajících sérií – All New X-Men, Uncanny X-Men, X-Men a Wolverine and the X-men.

Vše zastřešil Brian Michael Bendis, který stojí za Uncanny X-Men nebo All New X-Men. Jinak se bude na příběhu podílet mnoho dalších scénáristů, třeba Frank Cho, Jason Aaron, Brian Wood, Stuart Immonen, David Polez, Chris Bachalo, nebo Giuseppe Camuncoli.

Celá zápletka stojí na cestování v čase – Hank McCoy totiž přenese X-Meny z budoucnosti do současnosti, doufajíc, že tím zvrátí snahy mutantů Scotta Summerse (All New X-Men) již v počátcích.

brian bendis:x-men

Samozřejmě hrátky s časem se nevyplácí, proto začne docházet k složitým a spletitým situacím. Občanská válka mutantů, několik týmů z různých časových pásů, deadline ve stylu musíte se okamžitě vrátit do svého světa, jinak bude všem mutantům konec. Akce, drama, staré i nové mutantí tváře – co chtít víc?

Autoři i Marvel slibují, že se důsledky těchto sešitů budeme bavit ještě dlouho v budoucnu. Ve světě komiksů prostě nikdy není nic jistého a vždy je ten správný čas na změnu.

Desetitýdenní záležitost se rozprostřela na září a říjen. Zde je přehled dílů:
Část 1: X-Men Battle of the Atom #1
Část 2: All-New X-Men #16
Část 3: X-Men #5
Část 4: Uncanny X-Men #12
Část 5: Wolverine & The X-Men #36
Část 6: All-New X-Men #17
Část 7: X-Men # 6
Část 8: Uncanny X-Men #13
Část 9: Wolverine & The X-Men #37
Část 10: X-Men: Battle of The Atom #2

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Battle of the Atom: X-Men z různých časoprostorů na jedné scéně

Hide picture