Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Battlefield 3: Grafika vypadá na Xboxu 360 slušně, ale až po instalaci

Marek Jedinák

Marek Jedinák

14. 11. 2011

Majitelé konzolí měli obavy, že si užijí jen slabý odvar grafických orgií, kterými hra Battlefield 3 bezpochyby je. TOPZINE.cz zjistil, jak to s obrazovou  kvalitou verze pro Xbox 360 vypadá.

V Battlefieldu 3 dojde i na souboj s moderní ruskou technikou Zdroj: distributor hry

Battlefield 3 v recenzích spíše lehce zklamal. I přes výtečnou grafiku nedokázal nadchnout ostatními elementy příběhové kampaně. Už od hratelné betaverze kolovaly diskuzními fóry obavy ze vzhledu konzolových verzí, přiživované naprosto absurdními prohlášeními vývojářů, že je PC hlavní platformou. Takto nediplomatická vyjádření ještě podporovala strach majitelů konzolí o vzhled nové válečné hry.

Betaverze totiž obsahovala extrémní množství chyb a graficky vypadala na konzolích opravdu tragicky. Každý očekával ještě něco lepšího než v případě hry Crysis 2, ale výsledek se podobal spíše propadáku Call of Juarez: The Cartel.

RECENZE: Skyrim vás naučí, že skolit draka není žádná sranda

Po odehrání verze pro Xbox 360 je nutné konstatovat, že se tak veliká tragédie nekoná. Pro maximálně kvalitní vizuální zážitek je však nutné hru pro dostupnost textur ve vysokém rozlišení nainstalovat na pevný disk konzole. Laicky řečeno se to výrazně projeví na povrchu většiny předmětů viděných ve hře, která tak působí v porovnání s ostatními alternativami na konzole naprosto peckově.

Konstatovat fakt, že na PC vypadá několikrát lépe pro čtenáře alespoň povrchně znalého, nemá žádný význam.

I rozsáhlé scény v exteriérech vypadají na Xboxu opravdu hodně dobře

Na druhou stranu je podstatné uvést, že během hraní konzolové verze prakticky vůbec nepoklesává framerate. Počet snímků za sekundu se drží na poměrně stabilní hladině, lehce kolísá pouze v případě obřích scenérií v exteriérech. Paradoxně nejvíc se trhá jedna z úvodních misí v pasáži, kdy prochází postava předskriptovanou cestou sterilním prostředím letadlové lodi, zatímco za samotného letu v oblacích se situace zlepší.

Zdá se vám to ironické? Odfláknutí Xboxové verze je v některých  drobných ohledech přeci jen znát.

VIDEO: Modern Warfare 3 zvedá laťku brutality. Holčičku roztrhá bomba

Slavná scéna tankové bitvy před Teheránem je naproti tomu mnohem povedenější a hráč si ji užije opravdu se vším všudy. Oproti klasické akci se vůbec netrhá a působí megalomansky. Komplexní působení je naprosto fantastické, autoři ji totiž extrémně přizpůsobili reálným událostem z operace Desert Storm, a kdo o ní má nakoukáno či nahráno, musí chrochtat blahem.

Verze pro Xbox 360 nevypadá tak špatně, jak se původně předpokládalo, a majitele jistě naopak mile překvapí vzhledem, který dokázal i na herních konzolích vytvořit snad nejlépe vypadající válku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Battlefield 3: Grafika vypadá na Xboxu 360 slušně, ale až po instalaci

Hide picture