Menu
FANZINE.cz
Technologie

Battlefield 3 v souboji platforem. Verze pro Xbox 360 vypadá nejhůř

Jakub Bilko

Jakub Bilko

30. 9. 2011

Na výstavě Eurogamer Expo byly k vidění všechny verze třetího Battlefieldu. Po technické stránce je samozřejmě v čele verze pro PC, ovšem v souboji konzolí vede PlayStation 3.

Nejlépe hra vypadaá samozřejmě na PC, zdroj: výrobce hry

Na úvod je dobré zmínit, že Battlefield 3 vypadá na všech třech platformách velmi dobře. Frostbite technologie umí vykouzlit dostatečnou podívanou. I přesto jsou v rámci platforem k vidění rozdíly. Po technické stránce trpí Xbox 360 nejvíce.

Je pochopitelné, že díky výkonnému hardwaru se může PC verze pyšnit nejhezčí grafikou. Pakliže máte dostatečně výkonný počítač, budete se moci kochat opravdu ostrými texturami, které se ani po použití zoomu nerozmažou. Na místě jsou také nejlepší efekty, propracované nasvětlování i stíny a v neposlední řadě mimořádně daleká dohlednost. Hra by navíc neměla trpět postupným dočítáním detailů jednotlivých objektů.

Battlefield 3 má ambici být lepší online hrou než Counter Strike!

Mezi konzolemi byste možná přílišné rozdíly nečekali. Pravda je ale jiná. Verze pro PlayStation 3 sice nevypadá tak dobře jako ta na PC, předčí ovšem svého konkurenta od Microsoftu. Na Xboxu 360 se nedočkáte příliš kvalitních textur a docela nepříjemné může být občasné klesání frameratu, což je zejména u first person stříleček značný problém. Nicméně u obou zařízení se dočkáme občasného dočítání textur a detailů na objektech.

Hardwarová zastaralost konzolí je znát. Zatímco na PC si užijeme nejplynulejší hraní, framerate u konzolové verze se prý pohybuje v rozmezí od 30 do 40 snímků za sekundu. Abych stále nevyzdvihoval sílu osobních počítačů, online hraní má podle vývojářů na konzolích větší podporu, a o tom hlavním Battlefield 3 je. Hra vyjde 25. října, ale již 29. září si budete moci vyzkoušet beta verzi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Battlefield 3 v souboji platforem. Verze pro Xbox 360 vypadá nejhůř

Hide picture