Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Bayonetta 2: Nintendo je klíčovým partnerem při vývoji hry

Jan Perlík

Jan Perlík

24. 9. 2012

Atsushi Inab, výkonný ředitel a producent ve společnosti Platinum Games, přiznal, že pokračování Bayonetta 2 existuje díky Nintendu. Řekl to v rozhovoru na Tokyo Game Show.

Bayonetta 2 se zařadila na seznam Wii U exkluzivit.                                       Zdroj: vydavatel hry

„Hledali jsme partnera pro vytvoření Bayonetta 2 a Nintendo je silná společnost. Výsledkem toho je, že hra vyjde na Nintendo WiiU „, uvedl na TGS Inab.

Oznámení, že se Bayonetta 2 nedostane na jinou platformu než WiiU, zapříčinilo velkou nelibost v řadě fanoušků. Doufali totiž, že vyjde na PS 3 a Xbox 360 jako její předchůdce. Platinum proto uvedlo, že nechce přijít o své příznivce.

Nepřehlédněte VIDEO: Far Cry 3 uvádí další deníček přežití. Poučí o potravním řetězci

Původní díl Bayonetta vyvíjela společnost spolu se Sega, ale ta od té doby  zmenšila počet vydávaných titulů. Při poslední spolupráci společností vyšla hra Anarchy Reigns pouze v Japonsku. Tahle skutečnost výkonného ředitele Inaba frustrovala. Dále uvádí, že přechod z konzolí PS 3 a Xbox 360 nebude mít vliv na hratelnost.

„Vytváříme hry na PC, takže změny v hardwaru nemají vliv na naši tvorbu. Už jsme vyvinuli vlastní engine pro práci s více platformami. Vzhledem ke gamepadu na WiiU jsme mysleli na to, jak používat jeho rozlišné vlastnosti. Je tu rozdíl ve straně herního designu, ale máme rádi výzvy při tvoření her na nový hardware,“ zakončuje svou řeč Atsushi.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bayonetta 2: Nintendo je klíčovým partnerem při vývoji hry

Hide picture