Menu
FANZINE.cz

Becca Fitzpatricková: Upíři jsou pasé, teď letí andělé

Redakce

Redakce

13. 5. 2010

Zdá se, jako by za velkou louží odstartoval závod o to, kdo vymyslí zakázanější romanci. V nespočtu knih i filmů se v té či oné podobě objevila nemožná láska člověka k upírovi, ale Becca Fitzpatricková přináší do České republiky novinku. Co může být zapovězenější než láska k zatracenci, který kdysi býval člověkem? Láska k zatracenci, který kdysi býval andělem.

Nora, hlavní hrdinka knihy Zavržený, propadá přes veškerou svou dobrou vůli charismatickému a jak jinak než velmi přitažlivému Patchovi. Předem sice nemůžeme říct, co ty dva čeká, ale určitě to nebude rodinný domek na venkově s bílým plotem a bernardýnem, protože Nořin vyvolený není žádný svatoušek. Podle všeho tahle nesourodá dvojice stojí jen na počátku vzrušujícího dobrodružství.

Kniha je autorčiným debutem a ve Spojených státech jí už teď zajistila velkou čtenářskou základnu. Hrubý koncept měla Becca Fitzpatriková napsaný už v roce 2003, ale jak sama tvrdí, chyběla mu jediná věc – zápletka. Autorka zkrátka netušila, jaké hrůzyplné tajemství by měl jeden z ústřední dvojice hrdinů skrývat. Teprve po několika letech a několika neúspěšných návratech k základnímu konceptu na to přišla a Patchův kostlivec ve skříni tedy opravdu stojí za to.

Zavržený vychází v překladu Petry Bubulákové, v nakladatelství Egmont, které mu ponechalo i originální americkou obálku z dílny Lucy Ruth Cumminsové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Becca Fitzpatricková: Upíři jsou pasé, teď letí andělé

Hide picture