×
FANZINE.cz

Ben Affleck o své roli Batmana: Až to lidé uvidí, tak pochopí

batman vs superman
Oficiální logo odhalené na Comic-Conu. Zdroj: Distributor

FOTO: Ben Affleck bude BatmanemSilný odpor fanoušků, to je něco, co Ben Affleck rozhodně zná.  Jeho obsazení do role Batmana ve filmu Zacka Snydera vzbudilo vlnu nevole. Jak tyhle negativní reakce bere sám Affleck?

FOTO: Ben Affleck bude Batmanem
Ben Affleck bude Batmanem. Zdroj: mrsteiners.devianart.com

V rozhovoru pro Playboy se Ben Affleck vyjádřil k bezprostředním reakcím, které následovaly po zveřejnění jeho obsazení do role. „Je mi jasné, že jsem v nevýhodě kvůli internetu,“ řekl Affleck.

„Přijde mi ale zvláštní, že někdo kritizuje obsazení filmu, když ani nečetl scénář a neví, jak bude film pojatý a jak má vyznít. Ale veškeré obsazení projektů s velkou publicitou zřejmě produkuje negativní pozornost; je zábavné dávat palec nahoru nebo palec dolů. Měl jsem luxus nedávno při tvorbě Arga, Města a Manažerů – filmů, které takovou publicitu neměly.

Ten luxus spočívá v tom, že můžete čekat do doby, než film vyjde, než začnete být souzeni. Naučil jsem se myslet tak, že můžu uspět nebo selhat, ale stane se to na základě toho, jak moc kvalitní jsou moje vlastní instinkty. V tom je ten skvělý byznys. Uděláte film, který je úspěšný, můžete si zaběhnout vítězné kolečko a zase začnete od začátku – musíte si to dokázat znovu. To se mi líbí, protože vás to motivuje pracovat tvrději.“

Nová Snyderova vize

Affleck přiznal, že původně roli přijmout nechtěl, ale ovlivnil ho Snyderův přístup ke klasické postavě Batmana.

„Bylo to neuvěřitelné… Je to originální pojetí Batmana, které se stále shoduje s mytologií. Nadchlo mě to. Najednou jsem si načítal postavu. Až to lidé uvidí, bude jim moje obsazení dávat víc smyslu, než jim to dává teď nebo dokonce než to původně dávalo smysl mně.“

FOTO: Batman
Batman. Zdroj: cdoass.devianart.com

Na závěr Affleck řekl, že jediné, čeho lituje ve svojí herecké kariéře, je Daredevil, protože miluje onu postavu a přál by si, aby jeho pokus zahrát Matta Murdocha vyšel lépe.

„Kdybych si myslel, že výsledkem bude další Daredevil, tak bych sám proti sobě taky demonstroval. Ale proč bych dělal film, kdybych si nemyslel, že bude dobrý a že já v něm budu taky dobrý?

Naučil jsem se, že nezáleží na tom, co si lidé myslí před tím, než film vyjde. Na čem záleží, je to, co si myslí po zhlédnutí filmu. Ve světě je mnoho povyku a internet to všechno jenom zesiluje. Soustřeďuji se na současnou produkci filmu. Měl bych takový náhled na věc před 10 lety? To nevím, svět byl tehdy jiný.“

Superman a Batman
Superman a Batman spojí síly proti novému nepříteli. Zdroj: DC Comics

Nyní má možnost napravit se v očích publika pomocí pokračování ságy o Batmanovi. Nechce napodobovat to, co vytvořil Christian Bale ve filmech Christophera Nolana, chce se přizpůsobit a vyrovnat se Henry Cavillovi ve filmu Zacka Snydera.

Jak to celé dopadne, fanoušci uvidí v roce 2016.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..