Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Ben Affleck spojí síly s producentem Matrixu. Natočí film ve stylu Dooma

Redakce

Redakce

3. 9. 2011

FOTO: Ben AffleckRežisér hitu Město a scenárista klasiky Dobrý Will Hunting právě natáčí drama Argo. Zároveň ale Affleck vyjednává s Warner Bros. o možnosti režie, produkce a jedné z rolí ve filmu producenta Joela Silvera.

FOTO: Po úspěchu The Town si Ben Affleck vybírá další projekty.

Po úspěchu The Town si Ben Affleck vybírá další projekty. Zdroj: distributor filmu

Námět filmu Line of Sight se nijak nevymyká hollywoodskému standardu. Scénář psaný F. Scottem Frazierem sleduje elitní komando přepravující extrémně důležitý náklad, při čemž musí samozřejmě odvrátit globální hrozbu.

Zápletka filmu se ale stala mnohem zajímavější v okamžiku, kdy na scénu nastoupil Peter O’Brien, scenárista herní pecky Halo: Reach. Ten upravil původní Frazierův scénář tak, že většina děje se odehrává z pohledu první osoby. Ano, přesně tak jako v FPS střílečkách, jakými jsou právě Halo, Call of Duty nebo Doom.

Poslední z těchto her nezmiňuji náhodou. Někteří z vás si možná ještě pamatují šest let starou filmovou předělávku hry Doom s Dwaynem „The Rock“ Johnsonem v hlavní roli, která, světě div se, se také zčásti odehrávala z pohledu první osoby. Tehdy to moc úspěchu nepřineslo, ba možná naopak – z výborného nápadu se stal jeden z kamenů úrazu už tak průměrného filmu.

Line of Sight v žádném případě nemusí potkat stejný osud jako Doom. Pod režijním dohledem právě Bena Afflecka a v produkci Joela Silvera, který kromě trilogie Matrix produkoval například všechny díly Smrtonosné pasti a Smrtonosné zbraně, má film minimálně slušnou šanci na úspěch.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ben Affleck spojí síly s producentem Matrixu. Natočí film ve stylu Dooma

Hide picture