Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Bethesda údajně vyvíjí Fallout 4. Odehrávat se prý bude v Bostonu

Marek Jedinák

Marek Jedinák

22. 8. 2012

Americká diskuzní fóra oběhla zpráva týkající se Falloutu 4. Několik nezávislých zdrojů potvrdilo, že vývojáři ze studia Bethesda snímají půdorys města, aby byl jeho vzhled v chystané hře co nejvěrohodnější.

Kreslený panáček Vault Boy se stal neodmyslitelnou součástí každého Falloutu Zdroj: vydavatel hry

Jeden z uživatelů diskuzního fóra Reddit, zaměstnanec elitní univerzity technického směru, MIT, potvrdil, že vývojáři ze studia Bethesda monitorují město, aby mohli do hry přenést co nejrealističtější model. Informaci o zaměstnancích Bethesdy monitorujícími zástavbu města potvrdilo více nezávislých zdrojů.

Nepřehlédněte: VIDEO: Resident Evil 6 ukázal prvního bosse, neviditelného hada

Chvíli poté se objevila informace, která skutečně potvrdila, že se o Bostonu jakožto hlavním dějišti skutečně dříve uvažovalo, nicméně novou lokací byl zvolen Commonwealth, bývalé Massachussetts. V herní mytologii město sice bylo zasaženo jadernými údery, ale jeho ruiny stále ukrývají předválečná tajemství.

Jde sice pouze o spekulaci, ale i tak lze v zásadě potvrdit několik informací. Je vysoce nepravděpodobné, že by Bethesda na dalším dílu z falloutího univerza nepokračovala. Poslední Fallout (New Vegas) vyšel v roce 2010, minulý rok se společnost věnovala Skyrimu, letos vyjde bombasticky vypadající Dishonored.

Slepice, která snáší zlatá vejce

Do tříletého herního cyklu tak další pokračování Falloutu skutečně velice dobře zapadá. Však sám management Bethesdy potvrdil, že registrovanou obchodní známku Fallout od konkurenčního studia Interplay nekupoval jenom proto, aby pak na jejím základě vytvořil pouze jeden či dva tituly.

Otázkou zůstává, kdy by měl avizovaný titul vyjít. V úvahu připadá podzim roku 2013 nebo 2014. Záležet bude na tom, jestli si Bethesda přeje titul vydat na současnou, či novou generaci konzolí.

Vzhledem ke konzervativnímu firemnímu přístupu k výdajům a neustálému ždímání zastaralých enginů je však pravděpodobnější datum vydání už v následujícím kalendářním roce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bethesda údajně vyvíjí Fallout 4. Odehrávat se prý bude v Bostonu

Hide picture