×
FANZINE.cz

BiowareCon: Švanda jako ve středověku

V sobotu 19. února se uskutečnil jubilejně druhý sraz fanoušků Bioware studia v klasické středověké taverně Anno Domini 1471. Na srazu kromě jídla a pití nechybělo ani hratelné demo Dragon Age 2. Vstup byl pouze pro zvané (většinou z prvního setkání).

Cákance krve, běžná součást každého souboje zdroj: archiv Roman Šeiner

Celkově vzato nešlo o typický con. V hospodě dobově zasazené do čistějšího středověku byla hratelná verze DA2, na třech strojích dokonce i plná verze. Kdyby na stěnách neviselo známé logo červeného draka, asi by si náhodný kolemjdoucí řekl, že jde o sraz fantasy nadšenců, co si do pípy přitáhli svoje plechové polovičky. Všechny stoly byly zaplněny ihned po otevření ve dvě hodiny. Následovalo několik trailerů, přednášek, těžký kvíz a dotazy pro šťastlivce z oboru, kteří hru již dohráli. Třeba i dvakrát.

Foto: Pohodová atmosféra v Anno Domini
Opravdoví fandové DA Foto: Roman Šeiner

Proběhlo i několik tipovaček zkušených borců z herního průmyslu, jak by mohla dopadnout finální verze Mass Effectu 3. V diskuzi, kterou vedl moderátor pořadu Re-play Mikoláš Tuček, zazněly postřehy a názory Slavomíra Benka či Jaroslava Faltuse (tým Electronic Arts). Těžký kvíz o dvaceti otázkách (10 Dragon Age+10 Mass Effect) si vyzkoušeli všichni herní fanatici. Samozřejmě nebyla nouze o udivené pohledy do neznáma a výdechy typu tohle-že-tam-bylo-wtf? Celý průběh conu se nesl v přátelské náladě, pilo se, jedlo a hlavně pařilo. Na závěr se dostavila i kapela s dobovými (dubovými?) nástroji a tanečnice s agility 50+ předvedla tanec s meči na hlavě či s hostem (ten už však na hlavě nebyl).Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..