Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Blade Runner vstává z mrtvých. Harrison Ford ale bude chybět

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

21. 8. 2011

Návraty kultovních klasik jsou v kurzu. Aktuálního Barbara Conana bude následovat jedna z nejoceňovanějších sci-fi Blade Runner. Kormidla se opět ujme Ridley Scott, Harrisona Forda se ale nedočkáme.

Indiana bez klobouku loví replikanty, Zdroj: distributor filmu

Produkční společnost Alcon potvrdila ve své tiskové zprávě režisérskou i scenáristickou účast filmového otce Blade Runnera a zároveň poodhalila několik dalších nových informací. Předně se nepočítá s účastí Harrisona Forda, který si v původním snímku střihl hlavní roli lovce replikantů Richarda Deckarda.

Blade Runner není jedinou adaptací knih Philipa K. Dicka

Začátek natáčení je plánován na rok 2013 s možným uvedením do kin v roce následujícím. Zatím není jisté, zda se bude jednat o klasickou reimaginaci, regulérní pokračování nebo prequel. Neúčast Forda ale napovídá, že s charaktery z původního filmu se pravděpodobně nesetkáme.

Blade Runner bývá považován za jedno z nejlepších převedení slavného sci-fi spisovatele Philipa K. Dicka na filmová plátna. I přes to, že z původní knihy Sní androidy o elektrických ovečkách bylo několik motivů a myšlenek vynecháno, se jedná o velmi přesné filmové vyjádření knižní předlohy.

Kultovnost si ale musel snímek vybudovat postupně. V roce 1982, kdy byl Blade Runner promítán v kinech, se o něm nemluvilo jen v superlativech. Postupné uvádění na videokazetách a DVD v režisérských, ultimátních a mnohých dalších verzích vyšvihlo jeden z nejlepších snímků Ridleyho Scotta do zlatého fondu sci-fi filmů.

Budoucnost v roce 1982

Scott v současné době pilně pracuje na další předělávce svého slavného díla. Prometheus má myšlenkově navázat na přelomového Vetřelce. Herecká sestava vedená Noomi Rapace (Muži, kteří nenávidí ženy) a Michaelem Fassbenderem (Jana Eyrová, X-Men: První třída) slibuje sama o sobě prvotřídní podívanou. Prometheus se do kin podívá již v roce 2012. Po jeho dokončení bude mít Scott volné pole působnosti pro přípravy nového Blade Runnera.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blade Runner vstává z mrtvých. Harrison Ford ale bude chybět

Hide picture