Menu
FANZINE.cz
Literatura

Březen a za okny léto, zkrátka sci-fi! Co přináší knižní sci-fi svět?

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

27. 3. 2014

OBR: ValhalaJeště donedávna měla astronomicky panovat zima, ale namísto toho nás letní teploty svlékají z kabátů. Pokud si chcete přečíst i jinou sci-fi, než z předpovědí počasí, zašátrejte po jedné z našich tipů.

OBR: Valhala

František Novotný zavede své čtenáře do světa mezi životem a smrtí Zdroj: výřez obálky Valhala

Meagan Spooner: V podsvětí

Druhá kniha série Ptačí zpěv. Linda Ainsleyová byla nucená prchnout z domova, z města, které od okolní zpustošené krajiny odděluje energetická zeď, a od té doby touží po jediném – najít svého bratra Badyána. Už ji unavuje věčně utíkat a žít ve strachu a věří, že právě Badyán to může zastavit. Pátrání po něm ji zavede do podzemního města Léthé. Města, které sužují obavy z jeho zakladatele, záhadného Prométhea…

Vydává nakladatelství Albatros Media – CooBoo dne 26.3.2014.

Kyborgovo jménoVladimír Šlechta: Kyborgovo jméno

Třetí kniha Oggerdovského cyklu. Druhá polovina 23. století, dvě stě let po Apokalypse.  Po nekonečných válkách zavládlo Století míru – ale ne pro nás. My tři, Oggerd, Hal Hargo a moje maličkost, vandrujeme v Pustinách a zkoumáme střepy z Apokalypsy. V troskách starého severského města jsme měli najít uprchlého vědátora. Jenže jsme se zapletli, jak se píše v těch milostných románech od Virginie Freylachové, do spiknutí…

Vydává nakladatelství Brokilon v březnu 2014.

František Novotný: Valhala

Rovnováha věčné války bohů ve Valhale je narušena příchodem nordických pilotů padlých na západní frontě roku 1917. Ódin doufá s jejich pomocí získat převahu nad Súrtovými okřídlenými draky. Avšak ani druhá strana nepohrdá pomocí zvenku a v Súrtově armádě se objevují miliony německých vojáků padlých na frontách druhé světové války. A ambice vůdců nejsou menší, než jak je známe z učebnic dějepisu.

Vydává nakladatelství Triton a Argo v březnu 2014.

Star Wars - Darth PlagueisJames Luceno: Star Wars – Darth Plagueis

Životopis jednoho z nejnadanějších sithských lordů, o němž se zmiňuje i Palpatine v rozhovoru s Anakinem Skywalkerem v Epizodě III Darth Plagueis. Netouží po ničem jiném než po moci a obává se jen toho, že ji ztratí. Jako učedník bezvýhradně přijme nemilosrdné praktiky Sithů. A když přijde správný čas, zničí svého mistra. Zároveň však přísahá, že jeho nikdy nepotká stejný osud.

Vydává nakladatelství Egmont ČR v březnu 2014.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Březen a za okny léto, zkrátka sci-fi! Co přináší knižní sci-fi svět?

Hide picture