Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Březen, s knížkou za kamna vlezem! Literární novinky ze světa fantasy

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

6. 3. 2014

Děti Jidášovy Pranostika říká, že v březnu stále panuje zima, a proto není nic lepšího, než zalézt za kamna. A číst. Fantasy svět si připravil úvody do čtyř  nových sérií i vyvrcholení Tygří ságy. Tak s chutí do toho.

V březnu se konečně čtenáři dočkají vrcholu Tygří ságy zdroj: přebal knihy

V březnu se konečně čtenáři dočkají vrcholu Tygří ságy zdroj: přebal knihy

Milenec snůSherrilyn Kenyon: Milenec snů

Úvodní kniha k sérii Noční dravec. Julian Makedonský byl neohrožený spartský generál, jenž nikdy neprohrál. Z nejvyššího vrcholu však padl na dno lidského utrpení. Statný muž si už nevybírá – ženy si vybírají jeho a on jim přináší rozkoš i uspokojení. Odevzdaně plní své povinnosti milence a už nedoufá, že by mohl kletbu, jež na něj byla uvržena, nějak prolomit.

Vydává nakladatelství Ikar v březnu 2014.

Markus Heitz: Děti Jidášovy

První kniha série Jidáš. Lipsko 2007. Je dobrou duší nemocnice. Pomáhá zde těm, kteří by neměli být ve své poslední hodině sami. Každý, kdo vidí mladou ženu bdít nad ložem umírajícího, ji určitě považuje za anděla. Neboť nikdo netuší, kým ve skutečnosti je. Nebo čím…

Vydalo nakladatelství Fantom Print dne 5. 3. 2014.

Cesta mečeHenry Lion Oldie: Cesta meče

První kniha série Kabírský cyklus. Cesta meče ožívá v alternativním světě Kabírského emirátu, jenž silně připomíná středověkou Asii, jen s tím podstatným rozdílem, že všechny zbraně jsou zde živé a disponují vlastním rozumem a pokládají lidi za své „Nosiče“, aniž by tušili, že i oni jsou inteligentní. Samotní lidé zase nemají ani ponětí o tom, že mnohé jejich činy neřídí jejich vlastní vůle, nýbrž vůle rozumných zbraní.

Vydává nakladatelství Triton dne 31. 3. 2014.

Jeaniene Frost: Jeden hrob za druhým

Šestá kniha série Noční lovci. Od hrobu ji dělí jeden neopatrný krůček… Jen tak tak zabránili válce mezi nemrtvými a Cat Crawfieldová si teď nepřeje nic jiného než trochu oddychu se svým manželem, upírem Bonesem. Nadání, které získala od voodoo královny New Orleans, přetrvává, až je nakonec vrhne opět do boje, tentokrát proti zákeřnému duchovi. Heinrich Kramer byl před několika stoletími lovcem čarodějnic.

Vydalo nakladatelství Fantom Print dne 5. 3. 2014.

Tygrův osudColleen Houck: Tygrův osud

Čtvrtá kniha série Tygří sága. Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar – ohnivý bič – a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív.

Vydává nakladatelství Albatros Media – CooBoo dne 10. 3. 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Březen, s knížkou za kamna vlezem! Literární novinky ze světa fantasy

Hide picture