Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Březen, za knihu vlezem! A s knižními novinkami to bude fantasy(e)

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

5. 3. 2015

Nabídka knižních novinek pro tento měsíc je skutečně pestrá. Od nové urban fantasy od Larryho Correia, přes pokračování série Bratrstvo až po závěr Bohů Olympu. Určitě si vyberete i vy.

Drsná magie

Dvacáté století jinak – s drsnou magií, ohněm a kulometem. Zdroj: přebal knihy

Larry Correia: Grimnoirské kroniky – Drsná magie

Jake Sullivan žije ve 30. letech 20. století, ale v trošičku jiných, než jaké je známe. V jeho světě se totiž v 19. století objevila moc, magie, kterou ovládli jen něktěří – mágové. A právě tito mágové se začínají přetahovat o nadvládu nad světěm a hrozí, že vše přeroste v celosvětovou válku. Zvláště, když se objevuje zbraň nepodobná jadrným. Dokáže Jake a jemu podobní zabránit téhle smrtonosné válce?

Vydává nakladatelství Fantom Print dne 4. března 2015.

legenda-o-sedmi-mistrechJožka Havíř: Legenda o sedmi Mistrech

Vynikající fantasy o dvou chlapcích a jedné dívce, kterým se dostane do rukou pergamen s návodem na otevření první ze tří bájných bran, vedoucích k mytické Nebeské paní. Společně s dalšími čtyřmi hrdiny pak prožívají neuvěřitelné události v paralelním světě, obývaném nejen lidmi, ale i nejrůznějšími bizarními bytostmi, a postupně si začínají uvědomovat, že jejich dobrodružná cesta velmi úzce souvisí s pradávným proroctvím o sedmi Mistrech.

Vydalo nakladatelství Beletris dne 27. února 2015.

Rick Riodan: Bohové Olympu – Krev polobohů

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět. Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenónské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas?

Vydává nakladatelství Fragment dne 16. března 2015.

proroctvíJamie McGuire: Proroctví

Pokračování knihy Prozřetelnost. Nina se ještě nevzpamatovala z posledního souboje s peklem a už musí čelit dalším výzvám. Vedle svého studia na Brownově univerzitě pracuje jako stážistka v otcově někdejší společnosti Titan Shipping. Je ještě vyčerpaná z otcova nenadálého odchodu a navíc se jí vracejí noční můry, kterým ale nepřikládá patřičnou důležitost. A to se jí může stát osudným. Jsou pro ni totiž varováním…

Vydává nakladatelství Yoli dne 19. března 2015.

John Flanagan: Bratrstvo 5 – Hora štírů

V pátém příběhu série Bratrstvo čeká Hala a bratrstvo Volavek ještě jedna cesta do vyprahlé Aridy. Araluenský král Duncan má pro ně naléhavý úkol. Jeden pokus o zavraždění princezny Kasandry byl překažen, vrazi však nepřestanou, dokud nesplní svou povinnost. Volavky se spolu s hraničářem Gilanem proto znovu vypraví do Aridy. Musejí v poušti vystopovat vrahy, proniknout do horského doupěte jejich sekty, najít jejich vůdce – a zastavit ho.

Vydává nakladatelství Egmont dne 24. března 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Březen, za knihu vlezem! A s knižními novinkami to bude fantasy(e)

Hide picture