×
FANZINE.cz

Březnové knižní novinky – sci-fi, horor, mýty či biblické náměty

Roman Bureš: Inferium
Pekelné vyprávění Romana Bureše - Inferium. Zdroj: výřez knižní obálky.

Tuzemští knižní nakladatelé potěšili v měsíci březnu nejnovějšími literárními přírůstky mnoho čtenářů. Mezi mini i fanoušky žánrů vědecké fantastiky, strašidelných příběhů, bájných vyprávění, svazků inspirovaných Biblí nebo milovníky PC her.

Kolektiv: Fortnite – 100% neoficiální průvodce

Kolektiv: Fortnite - 100% neoficiální průvodceVrhněte se do světa Fortnite: Battle Royale, akčního herního fenoménu, který je zdarma! Ať už jste úplný začátečník nebo zkušený hráč, tento 100% neoficiální základní Fortnite průvodce vás naučí vše, co potřebujete vědět: od herních základů a budovacích technik až po pokročilé tipy a triky.

Spousta důležitých informací, tipů a triků, díky nimž bude Fortnite ještě větší zábava!

Vydalo nakladatelství Egmont 18. března 2019. 

Roman Bureš: InferiumRoman Bureš: Inferium

Existuje peklo? Co se v něm s hříšníky vlastně děje a za jak velká či malá provinění se tam dostanete? A odkud se v Inferiu bere ten dobytek, který rodí země a ze kterého démoni podle chuti odkrajují kusy masa, a to znovu dorůstá, dobytek, který jen bučí a bez odpočinku vykonává tvrdou práci?

V pekelné říši Inferium zazní proroctví, které tvrdí, že lidé spáchají zlo tak veliké, že to ani nebe neunese. Démoni ho však neberou vážně – navíc ani netuší, že jejich dobytek jsou nějací hříšníci. Co by asi tak mohli spáchat? Když je však protržena nebeská blána a ze zemského povrchu se do Inferia nahrnou lidé jako rozzuření sršni, prastarý pekelný řád se otřásá v základech. Dokáže satanova legie porazit Waffen-SS?

Inferium je napínavý akční román o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět.

Vydalo nakladatelství Epocha 20. března 2019. 

Jaromír Slušný: Nejkrásnější řecké báje a pověsti

Jaromír Slušný: Nejkrásnější řecké báje a pověstiVstupte do světa olympských bohů, jimž vládne záletný Zeus a jeho žárlivá manželka Héra, sledujte životní pouť nejslavnějšího řeckého hrdiny Hérakla, spolu s Théseem se vydejte do Mínotaurova labyrintu a s Perseem pro hlavu Medusy. Vypravte se s Argonauty pro zlaté rouno a s Agamemnónem a Achilleem dobývat Tróju. Provázejte Odyssea při jeho dvacet let trvajícím bloudění i nešťastného Oidipa snažícího se zabránit naplnění věštby…

Sborník nejznámějších řeckých bájí a pověstí

Vydalo nakladatelství XYZ 21. března 2019. Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..