×
FANZINE.cz

Březnové literární fantasy novinky – Tamuli nebo Kladivo na čaroděje

První ochutnávky jara máme za sebou, jenže nové roční období ještě tak úplně nevládne. Právě v dosud chladných dnech či nocích přijde vhod nová knížka, s níž se ctitel fantasy může zachumlat třeba do peřin. Tuzemská nakladatelství byla velmi štědrá a připravila si plnou náruč příběhů ze současnosti, ale také vyprávění vonící historií.

Alwyn Hamiltonová: Zrádce trůnu

Amání utekla ze svého rodného města na konci světa společně se záhadným cizincem Jinem na hřbetě mytického koně. Tehdy šla jen za svou vlastní svobodou, ale nyní bojuje za svobodu celého Mirádži. Tomu panuje krvežíznivý sultán, který neváhal zavraždit svého otce, by se dostal na trůn. Amání se ocitne jako zajatkyně přímo v sultánově paláci a je odhodlána udělat vše, aby ho sesadila.

Zatímco se pídí po tajných informacích na jeho dvoře, snaží se zapomenout, že Jin zmizel, zrovna když to vypadalo, že k sobě mají opravdu blízko, – a taky že je vlastně vězenkyní nepřítele. Čím dele však v paláci je, tím víc pochybuje, jestli je sultán opravdu tak hrozný, jak jí tvrdili, a přemýšlí, kdo je v její rodné vlastně ten zrádce.

Vydalo nakladatelství CooBoo 1. března 2018.

Sara Raaschová: Led nebo oheň

Zimní království bylo osvobozeno, ale krušné chvilky ještě nekončí. Aby Meira ochránila svůj lid, dovolí Cordellu kopat v zimních dolech. Tam ale najdou něco mocného a nebezpečného – magickou propast. Theron chce využít tento nález k poražení zla, ale Meira se bojí, co s sebou taková síla může přinést. A udělá cokoli, aby se minulost neopakovala.

Boje o moc sílí a Meira se začíná ptát sama sebe, jestli bojuje jen za Zimu, nebo za celý svět. Může být Meira královnou a současně i bojovnicí? 2. díl bestsellerové trilogie.

Vydalo nakladatelství CooBoo 5. března 2018.

Kolektiv: S láskou tě nenávidím

V této jedinečné antologii se spojilo třináct nejlepších autorů young adult literatury s třinácti vlivnými booktubery, aby společně sepsali příběhy z pohledu často nepochopených záporáků. Přesvědčí vás, že nic není černobílé.

Dejte proto druhou šanci Sherlocku Holmesovi nebo Medúze a užijte si povídky Marissy Meyerové, Somana Chainaniho, Samanthy Shannonové, Victorie Swabové, Nicoly Yoonové a dalších. Soubor třinácti povídek o literárních záporácích od nejlepších YA autorů současnosti.

Vydalo nakladatelství CooBoo 5. března 2018.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..