Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Brit díky studiu jazyka Klingonů objevil lék na dyslexii

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

6. 11. 2011

Star TrekPouhá fikce nebo skutečná realita? Angličan Jonathan Brown strávil více než deset let hledáním léku na dyslexii, kterou sám trpí. Jak souvisí kultovní sci-fi seriál Star Trek s poruchou čtení a v čem je jazyk Klingonů jedinečný?

Klingon Zdroj: weirdworm.com

Dyslexie znepříjemňuje život mnoha lidem po celém světě. Celých dvanáct let strávil britský občan Jonathan Brown hledáním řešení. Padesátiletý Angličan nakonec našel způsob, který umožňuje jiné ukládání informací vyrovnání se s hlavními úskalími této choroby spojené s poruchou čtení.

Přečtěte si: TOP 14 věcí, co jste nevěděli o Star Treku, ale báli jste se zeptat

„Pracování na překladu mi pomohlo porozumět, proč jsem měl po celý život problémy s ostatními jazyky. Pak jsem si uvědomil, že jsem si snažil vzpomenout na slova v určité části mozku, ale protože jsem si nedokázal vybavit jednotlivé názvy, nemohl jsem si rozpomenout ani na slova. S Klingonskou jazykovou hrou na CD jsem dokázal uložit slova na odlišné místo, které mi umožnilo uložit termíny do dlouhodobé paměti,“ říká Jonathan Brown.

Nejedná se o vtip, padesátiletý Angličan skutečně žije a je otcem dvou dětí. Kdo ví, možná se jeho metoda nakonec stane revoluční a pomůže tak zlepšit život stejně postiženým lidem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brit díky studiu jazyka Klingonů objevil lék na dyslexii

Hide picture