Menu
FANZINE.cz
České komiksy

Výstava Komiks jako Brno referuje o brněnské komiksové scéně

Petra Gawlasová

Petra Gawlasová

27. 10. 2012

Brněnský výstavní projekt Signály z neznáma, kladoucí si za cíl odhalit historii českého komiksu, doplnila před měsícem paralelní vernisáž Muzea ve Šlapanicích s názvem Komiks jako Brno! Už jste ji navštívili?

Jeden ze Sekorových příspěvků

Až do konce ledna lze v brněnském Domu umění shlédnout výstavu mapující jak historii, tak současnost českého komiksu. Na tento projekt navazuje nedávno otevřená vernisáž Komiks jako Brno! Jak název napovídá, tentokrát se autoři soustředili na Brno samotné.

Návštěvníci se mohou dozvědět nejen to, v jakých komiksech se Brno objevilo, ale také si zjistit informace o tamějších autorech (minulých i současných) a dosavadních publikacích.

Výstava prochází všemi érami tohoto grafického média, od prvních protokomiksových forem humoristických časopisů z doby rakousko-uherské monarchie až po novodobou tvorbu reprezentovanou revue Aargh!.

Co se týká autorů, velká část je věnována Ondřeji Sekorovi a jeho začátkům v brněnských Lidovkách nebo kreslíři Karlovi Václavovi Klíčovi a jeho stréčkovi Mrkvičkovi. Z novodobých tvůrců stojí za zmínku Pavel Čech (Tajemství ostrova za prkennou zahradou), Tomáš Kučerovský (jeden ze zakladatelů časopisu Aargh!) a spousta dalších.

Výstava je určena nejenom pro fanoušky komiksu, ale i pro obyvatele Brna, kteří se chtějí dozvědět něco víc o svém městě. Komiks jako Brno! běží právě jeden měsíc a potrvá až do 13. ledna 2013 v Muzeu Brněnska ve Šlapanicích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výstava Komiks jako Brno referuje o brněnské komiksové scéně

Hide picture