×
FANZINE.cz

Brýle Remee umožňují kontrolovat sny. Stojí přibližně 1 500 korun

FOTO: Remee maskaRemee  od Bitbanger Labs je zařízení, které by mělo dát spícímu člověku kontrolu nad jeho sny. Cílem je vyvolat stav, během něhož si uživatel uvědomuje, že spí, čímž může zhmotňovat své představy a fakticky tak ovládat vlastní sny.

FOTO: Remee maska
Ve snech můžete létat, cestovat a bavit se. zdroj: bitbangerlabs.com

Remee je v podstatě maska na noc, která vám během spánku zabliká do očí světlem z LED žárovek. Jakkoli nepříjemně to zní, splňuje to účel; člověk potřebuje mít naučený signál, díky kterému pozná, že spí.

Lucid Dreaming je psychická technika založená na tom, že si subjekt uvědomuje, že spí. Díky tomu může do značné míry ovlivňovat a kontrolovat své sny. S trochou tréninku a vhodnými dispozicemi se téměř každý může stát designérem vlastních imaginárních příběhů.

Masky, které mají podobné účinky, se již prodávají, nebývají ale cenově dostupné. $80, což v přepočtu odpovídá přibližně 1 500 korunám, za Remee pořád nebude málo, ale ve srovnání s konkurenčními produkty půjde o částku přibližně dvakrát až třikrát nižší.

Lucid dreams jsou prý neuvěřitelný zážitek, proto autoři návrhu doufají, že jej zpřístupní co největšímu počtu lidí.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..