Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Byl oznámen Stronghold Crusader 2. Vyjde koncem příštího roku

Jakub Bilko

Jakub Bilko

1. 9. 2012

Žádná hra s nálepkou Stronghold, která vyšla po opěvovaném Crusaderu, za moc nestála. Přesto to Firefly Studios zkouší znovu. 

OBR.: Stronghold Crusader 2

Doufejme, že se druhá křížová výprava vedená studiem Firefly podaří Zdroj: Oficiální stránky hry

Zdá se, že od dob pouštních bitev v Crusaderu se i přes dobré nápady vývojářům nedaří uspokojit publikum čekající na návrat titulu, který by alespoň z poloviny dosahoval kvalit zmíněného favorita. Ani třetí díl, který měl být jakýmsi návratem dílu původního, se z tohoto prokletí nevymanil.

Nepřehlédněte: Assassins Creed 3 přiblížil v ingame traileru námořní bitvy

Nyní už vývojáři vědí, že fantasy prvky sérii neprospívají a experimenty jsou přece jen riskantní. Vsadili proto na osvědčeného kandidáta, který je u komunity tolik oblíbený. „Stronghold Crusader je naší oblíbenou hrou, je to oblíbená hra našich fanoušků a už několik let čekáme na uvedení jejího pokračování do produkce,“ říká Simon Bradbury, výkonný ředitel a designer Crusaderu 2.

Dále dodává: „Nyní má Firefly Studios konečně příležitost, a my nezklameme.“ Stronghold Crusader 2 hráče opět zavede do dávných dob, kde v pouštích Středního východu proti sobě stojí Křižáci a Kalífové, jejichž sváry budou rozsouzeny v rámci realtimových bitev.

Nepřehlédněte: Novomanželé nakrojili svatební dort zbraní z videohry Gears of War 3

Dle slov vývojářů bude hra disponovat novým vizuálem, bitevním interfacem a vylepšeným enginem, jenž zajistí veškeré efekty, animace a realtimovou fyziku. Krom toho bude do hry zakomponován ryze nový obsah formou bojišť, jednotek, pastí, designu hradů a jiných. Vylepšení se dočká také umělá inteligence.

Původní Crusader prodal více než 2,5 milionů kopií a spolu s historicky prvním Strongholdem a online spin-offem Kingdoms tak tvoří to, díky čemuž si značka stále zaslouží pozornost. I přesto je po dosavadních nepříliš přesvědčivých pokusech těžké vidět ve hře skutečného nástupce první hry.

Pokud překvapí, nebude to dřív než na konci příštího roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Byl oznámen Stronghold Crusader 2. Vyjde koncem příštího roku

Hide picture