Byl oznámen Stronghold Crusader 2. Vyjde koncem příštího roku

Žádná hra s nálepkou Stronghold, která vyšla po opěvovaném Crusaderu, za moc nestála. Přesto to Firefly Studios zkouší znovu. 

OBR.: Stronghold Crusader 2
Doufejme, že se druhá křížová výprava vedená studiem Firefly podaří Zdroj: Oficiální stránky hry

Zdá se, že od dob pouštních bitev v Crusaderu se i přes dobré nápady vývojářům nedaří uspokojit publikum čekající na návrat titulu, který by alespoň z poloviny dosahoval kvalit zmíněného favorita. Ani třetí díl, který měl být jakýmsi návratem dílu původního, se z tohoto prokletí nevymanil.

Nepřehlédněte: Assassins Creed 3 přiblížil v ingame traileru námořní bitvy

Nyní už vývojáři vědí, že fantasy prvky sérii neprospívají a experimenty jsou přece jen riskantní. Vsadili proto na osvědčeného kandidáta, který je u komunity tolik oblíbený. „Stronghold Crusader je naší oblíbenou hrou, je to oblíbená hra našich fanoušků a už několik let čekáme na uvedení jejího pokračování do produkce,“ říká Simon Bradbury, výkonný ředitel a designer Crusaderu 2.

Dále dodává: „Nyní má Firefly Studios konečně příležitost, a my nezklameme.“ Stronghold Crusader 2 hráče opět zavede do dávných dob, kde v pouštích Středního východu proti sobě stojí Křižáci a Kalífové, jejichž sváry budou rozsouzeny v rámci realtimových bitev.

Nepřehlédněte: Novomanželé nakrojili svatební dort zbraní z videohry Gears of War 3

Dle slov vývojářů bude hra disponovat novým vizuálem, bitevním interfacem a vylepšeným enginem, jenž zajistí veškeré efekty, animace a realtimovou fyziku. Krom toho bude do hry zakomponován ryze nový obsah formou bojišť, jednotek, pastí, designu hradů a jiných. Vylepšení se dočká také umělá inteligence.

Původní Crusader prodal více než 2,5 milionů kopií a spolu s historicky prvním Strongholdem a online spin-offem Kingdoms tak tvoří to, díky čemuž si značka stále zaslouží pozornost. I přesto je po dosavadních nepříliš přesvědčivých pokusech těžké vidět ve hře skutečného nástupce první hry.

Pokud překvapí, nebude to dřív než na konci příštího roku.

Byl oznámen Stronghold Crusader 2. Vyjde koncem příštího roku
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.