Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Byla vyhlášena soutěž o nejlepší Fantastickou povídku roku 2011

Redakce

Redakce

3. 2. 2011

Všichni amatérští spisovatelé mají jedinečnou možnost představit svou tvorbu a talent širokému čtenářstvu. Prvního února byla vyhlášena mezinárodní literární soutěž pro nejlepší hororovou, sci-fi či fantastickou povídku. Výherce bude vyhlášen v Havlíčkově Brodě na Podzimním knižním veletrhu.

Soutěž o nejlepší fantastickou povídku, Foto: Eva Makovská

Česko-slovenská soutěž s názvem Fantastická povídka 2011 bude probíhat ve dvou kolech. V prvním mohou soutěžící přihlásit svou povídku o maximální délce devět tisíc znaků (celkem pět normostran) do 31. července a nejlepší z nich vybere odborná porota složena ze známých spisovatelů české a slovenské fantastiky jako jsou Františka Vrbenská, Lívia Hlavačková, Jiří W. Procházka, Vlado Ríša a Míla Linc. Doplní je editorka rubriky Hry a fantastika, Topzine.cz Alžběta LexováJakub Ehrenberger, zástupce editora zodpovědný za projekt Online povídky na Topzine.cz, lektor tvůrčího psaní a redaktor Lukáš Vaníček, publicista Ivan Pullman, editor sborníku Ceny Fantázie a v neposlední řadě Oldřich Roun z nakladatelství Argo. Porota vyhlásí výherce postupující do dalšího kola 31. srpna.

V druhém kole budou moci vybírat samotní čtenáři, kteří svým favoritům mohou posílat hlasy od 1. do 31. září 2011. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 22. října v Havlíčkově Brodě na podzimním knižním veletrhu a z vítězných povídek bude sestaven e-sborník s ilustracemi, doplněný překladem prestižní zahraniční povídky. Samotný vítěz se může těšit na přepracování svého díla do rozhlasové podoby a jeho následné prezentace na okruhu Českého rozhlasu Leonardo, povídka bude publikována v titulech vybraných mediálních partnerů soutěže. Vítěz nebude ochuzen ani o věcné ceny, které věnovaly společnosti BBart, Brokilon, MINDOK a agentura pro podporu mladého českého umění Arskontakt.

Autoři soutěže upozorňují, že opravdu hledají pouze neznámé spisovatele, kteří dosud nic nepublikovali a chtějí je představit nejenom fanouškům fantastické literatury, ale i široké veřejnosti. Bližší informace se soutěžící dozví na internetových stánkách www.fantastickapovidka.cz nebo www.facebook.com/fantastickapovidka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Byla vyhlášena soutěž o nejlepší Fantastickou povídku roku 2011

Hide picture