Carrie podle románu Stephena Kinga. Tenhle film nesmíte minout

FOTO: CarrieJedná se dnes již o klasické dílo žánru a v sedmdesátých letech šlo o jeden z nejúspěšnějších hororů své doby. Pronásledovaná a ponižovaná Carrie má co říct i dnešnímu diváku.

FOTO: Carrie
Takhle se rozhodně netváří někdo, kdo se cítí v pořádku, Zdroj: distributor filmu

Knížka Carrie byla prvním velkolepým dílem mistra hororu Stephena Kinga. Příběh o šikanované středoškolačce udělal z Kinga hvězdu a v roce 1976 byl převeden režisérem Brianem De Palmou do filmové podoby.

Přečtěte si více o knížce, která odstartovala Kingovu kariéru

Carrie White (Sissy Spacek) to nemá v životě jednoduché. Není ani příliš hezká, ani příliš oblíbená (spolužáci se jí posmívají a dělají jí ze života peklo). Doma na ni navíc čeká fanaticky věřící matka, která rozhodně nemá nejmenší páru o tom, co to znamená milovat bližního svého.

A tak v Carrie narůstá nenávist ke všem okolo. A tahle nenávist se pro hodně lidí stane osudnou. Carrie totiž zjistí, že má telekinetické schopnosti a ve chvílích nervového rozrušení tak může na dálku ovládat různé předměty. Tyhle schopnosti vytvoří z maturitního plesu hodně krvavá jatka

FOTO: Carrie
Carrie prostě není jako většina jejích vrstevníků

Režisér Brian De Palma je velmi osobitým a originálním režisérem a tak se příběh filmu stává v jeho rukách doslova časovanou bombou, kdy divák s každou další uplynulou minutou pociťuje stupňující se napětí a stále více houstnoucí atmosféru, která nezvratně směřuje k tragickému konci.

Přečtěte si TOP 5 filmových adaptací knížek Stephena Kinga

Způsob, jakým je natočena závěrečná plesová sekvence je již jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Ve filmu se představila v hlavní roli Sissy Spacek, která si za ztvárnění trýzněné dívky odnesla nominaci na Oscara. Ve vedlejší roli se ve filmu mihl i v té době poměrně neznámý John Travolta. Film byl oceněn Velkou cenou na Festivalu fantastických filmů 1977 v Avoriaz.

Carrie

Horor/Drama/Thriller
USA, 1976, 98 min

Režie: Brian De Palma
Hrají: Sissy Spacek, Piper Laurie, Amy Irving, William Katt, Nancy Allen, John Travolta, P. J. Soles, Priscilla Pointer, Betty Buckley, Sydney Lassick

Carrie podle románu Stephena Kinga. Tenhle film nesmíte minout
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.