×
FANZINE.cz

Časopis Ikarie končí, ale netruchlete dlouho, přichází XB-1

XB-1, logoKdyž před jednadvaceti lety vyšlo první číslo Ikare všichni nadšenci sci-fi a fantasy literatury měli žně. Tento časopis kvetl dlouhou dobu pod ochrannou rukou vydavatelství Mladá fronta. Nyní se vydavatelství rozhodlo poslat Ikarii k ledu a jeho výrobu nadobro zastavilo. Slzy ovšem nejsou na místě. Ikarie je možná mrtvá, ale redakce zůstává věrná svým čtenářům a rozhodla se stvořit nový časopis s názvem XB-1.

Titulka XB-1

Stejně jako čtenáři Ikarie jsou nespokojeni i samotní autoři starající se o časopis. Proto začne redakce ve stejném složení – Vlado Ríša, Jaroslav Jiran, Martin Šust – vydávat pod jiným nakladatelstvím nový časopis s názvem XB-1. Obsah bude stejný jako u Ikarie. Třetinu budou tvořit zahraniční povídky, třetinu tuzemští autoři a zbytek je přenechán publicistice.

Proč krkolomný název XB-1? Bohužel Mladá fronta nedovolila redakci používat nadále název Ikarie. Původní časopis, předchůdce Ikarie, byl pojmenován podle slavného filmu Jindřicha Poláka Ikarie XB-1. Nový vydavatel se proto rozhodl dát jméno staronovému časopisu podle koncovky onoho filmu.

Jediné, co se na časopisu kromě názvu změní, bude jeho cena. X-B1 koupíte za 75 korun a předplatné bylo stanovené na 64 korun za číslo. První výtisk X-B1 by měl vyjít okolo 5. prosince, takže všichni čtenáři najdou v trafikách svou oblíbenou Ikarii pouze pod jiným názvem bez časové prodlevy.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..