×
FANZINE.cz

CD Projekt představuje nový engine, hnací motor pro své budoucí hry

OBR: The-Witcher-2

Vývojářský celek CD Projekt, který má pod taktovkou epického Zaklínače nebo právě vyvíjený Cyberpunk 2077, oznámil v pořadí již třetí přírůstek do rodiny vlastních technologií – REDengine 3.

Cyberpunk 2077 poběží na REDenginu 3 Zdroj: oficiální stránky
Cyberpunk 2077 poběží na REDenginu 3 Zdroj: CD Projekt

Nejen Crytek se poprávu může pyšnit svou vlastní vyvíjenou technologií. CD Projekt totiž představil engine, který by podle dostupných informací mohl být revolucí v tom, jak by v budoucnu mohla vypadat velká RPG. Momentálně vyvíjený Cyberpunk 2077 je prý na nově představeném REDenginu 3 postaven.

Hlavní premisou enginu je vývoj rozsáhlých RPG, jejichž vizuál bude natolik dokonalý, že hráč nepozná rozdíl mezi předrenderovanými CGI filmečky a realtimově renderovaným grafickým prostředím. Podle vývojářů je dnešní vývoj RPG doprovázen kompromisy v rámci příběhu nebo rozlehlosti světa.

Nepřehlédněte: Starcraft II: Heart of the Swarm nabízí nový trailer. Bitva pokračuje

„Pokud se podíváme na dnešní RPG, zaznamenáme v nich dva postupy. První, který klade důraz na příběh, ale omezuje herní svět a druhý, který buduje rozsáhlý otevřený svět, ale zjednodušuje příběh. S naším REDenginem jako jediní kombinujeme pozitivní prvky obou postupů, vytváříme otevřený svět s komplexním, rozvětveným příběhem,“ řekl šéf CD Projektu Adam Badowski.

REDengine třetí generace prý zkrátka vykouzlí nejživěji vypadající svět, jaký ve hrách nikdy před tím nebyl spatřen. Nabídne pokročilý systém animace pohybu a obličeje a v neposlední řadě celou škálu dalších technologických pozlátek.

Drobná ukázka Zdroj: CD Projekt
Drobná ukázka

Připomínáme, že zítra by polský CD Projekt měl oznámit novou hru. Největší očekávání jsou směřována na Zaklínače 3.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..