Menu
FANZINE.cz
Technologie

CD Projekt představuje nový engine, hnací motor pro své budoucí hry

Jakub Bilko

Jakub Bilko

4. 2. 2013

Vývojářský celek CD Projekt, který má pod taktovkou epického Zaklínače nebo právě vyvíjený Cyberpunk 2077, oznámil v pořadí již třetí přírůstek do rodiny vlastních technologií – REDengine 3.

Cyberpunk 2077 poběží na REDenginu 3 Zdroj: oficiální stránky

Cyberpunk 2077 poběží na REDenginu 3 Zdroj: CD Projekt

Nejen Crytek se poprávu může pyšnit svou vlastní vyvíjenou technologií. CD Projekt totiž představil engine, který by podle dostupných informací mohl být revolucí v tom, jak by v budoucnu mohla vypadat velká RPG. Momentálně vyvíjený Cyberpunk 2077 je prý na nově představeném REDenginu 3 postaven.

Hlavní premisou enginu je vývoj rozsáhlých RPG, jejichž vizuál bude natolik dokonalý, že hráč nepozná rozdíl mezi předrenderovanými CGI filmečky a realtimově renderovaným grafickým prostředím. Podle vývojářů je dnešní vývoj RPG doprovázen kompromisy v rámci příběhu nebo rozlehlosti světa.

Nepřehlédněte: Starcraft II: Heart of the Swarm nabízí nový trailer. Bitva pokračuje

„Pokud se podíváme na dnešní RPG, zaznamenáme v nich dva postupy. První, který klade důraz na příběh, ale omezuje herní svět a druhý, který buduje rozsáhlý otevřený svět, ale zjednodušuje příběh. S naším REDenginem jako jediní kombinujeme pozitivní prvky obou postupů, vytváříme otevřený svět s komplexním, rozvětveným příběhem,“ řekl šéf CD Projektu Adam Badowski.

REDengine třetí generace prý zkrátka vykouzlí nejživěji vypadající svět, jaký ve hrách nikdy před tím nebyl spatřen. Nabídne pokročilý systém animace pohybu a obličeje a v neposlední řadě celou škálu dalších technologických pozlátek.

Drobná ukázka Zdroj: CD Projekt

Drobná ukázka

Připomínáme, že zítra by polský CD Projekt měl oznámit novou hru. Největší očekávání jsou směřována na Zaklínače 3.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

CD Projekt představuje nový engine, hnací motor pro své budoucí hry

Hide picture