Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Čeká nás další překvapení v knize Svarog – Rytíř přišlý z nicoty od Alexandra Buškova?

Redakce

Redakce

11. 8. 2010

Před pěti lety si čtenáři mohli poprvé přečíst knihu Rytířka Natal od známého ruského autora Alexandra Alexandroviče Buškova. Letos vychází jeho další titul, Svarog – Rytíř přišlý z nicoty. V něm nás provází výsadkář Stanislav Svarog, který ve svém životě neustále touží po boji a vzrušení.

Ilustrační foto Foto: Daniel Husek, Topzine.cz

Alexandr Alexandrovič Buškov rád využívá v dílech výrazné charaktery hlavních hrdinů, kteří pomocí vlastní odvahy a odhodlání mohou změnit svůj osud a dosáhnout ve svém životě velkých činů. Nic pro ně není nemožné. Stejně tak tomu bude i v knize Svarog – Rytíř přišlý z nicoty, kde se takovým hrdinou stal major ruské armády Stanislav Svarog.

Jednoho krásného dne Svaroga do sebe vsaje příšerný trychtýř prostoru a času. Svarog se ocitne na planetě Talar, ve světě, kde žijí larové, kteří jsou velmi schopnými čaroději a jsou prakticky nesmrtelní. Žijí a vládnou ze svých létajících zámků. Jejich život je jen zábava a dvorské intriky, nezajímají se o život prostých smrtelníků žijících na dole zemi. Svarog patří mezi lary a jeho příchod do tohoto světa je spojován s prastarým proroctvím, které naznačuje, že právě on by mohl být katalyzátorem možných změn na Talaru. Ne všem se však něco takového líbí. (úryvek z anotace)

Ruský trh chrlí na své čtenáře každoročně množství nových titulů. Přesto na český trh pronikne jen zlomek. Důvodem je nejen nedostatek překladatelů, ale i přežívající averze k bývalému uzurpátorovi. Jedním z lidí, kteří pomáhají tuto situaci zlepšit, je český spisovatel a překladatel Vlado Ríša. Postaral se i o překlady knih Svarog – Rytíř přišlý z nicoty a Rytířky Natal.

Nejnovější titul Alexandra Buškova vyjde v průběhu léta péčí nakladatelství Klub Julese Vernea.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čeká nás další překvapení v knize Svarog – Rytíř přišlý z nicoty od Alexandra Buškova?

Hide picture