×
FANZINE.cz

Čeká nás další překvapení v knize Svarog – Rytíř přišlý z nicoty od Alexandra Buškova?

Před pěti lety si čtenáři mohli poprvé přečíst knihu Rytířka Natal od známého ruského autora Alexandra Alexandroviče Buškova. Letos vychází jeho další titul, Svarog – Rytíř přišlý z nicoty. V něm nás provází výsadkář Stanislav Svarog, který ve svém životě neustále touží po boji a vzrušení.

Ilustrační foto Foto: Daniel Husek, Topzine.cz

Alexandr Alexandrovič Buškov rád využívá v dílech výrazné charaktery hlavních hrdinů, kteří pomocí vlastní odvahy a odhodlání mohou změnit svůj osud a dosáhnout ve svém životě velkých činů. Nic pro ně není nemožné. Stejně tak tomu bude i v knize Svarog – Rytíř přišlý z nicoty, kde se takovým hrdinou stal major ruské armády Stanislav Svarog.

Jednoho krásného dne Svaroga do sebe vsaje příšerný trychtýř prostoru a času. Svarog se ocitne na planetě Talar, ve světě, kde žijí larové, kteří jsou velmi schopnými čaroději a jsou prakticky nesmrtelní. Žijí a vládnou ze svých létajících zámků. Jejich život je jen zábava a dvorské intriky, nezajímají se o život prostých smrtelníků žijících na dole zemi. Svarog patří mezi lary a jeho příchod do tohoto světa je spojován s prastarým proroctvím, které naznačuje, že právě on by mohl být katalyzátorem možných změn na Talaru. Ne všem se však něco takového líbí. (úryvek z anotace)

Ruský trh chrlí na své čtenáře každoročně množství nových titulů. Přesto na český trh pronikne jen zlomek. Důvodem je nejen nedostatek překladatelů, ale i přežívající averze k bývalému uzurpátorovi. Jedním z lidí, kteří pomáhají tuto situaci zlepšit, je český spisovatel a překladatel Vlado Ríša. Postaral se i o překlady knih Svarog – Rytíř přišlý z nicoty a Rytířky Natal.

Nejnovější titul Alexandra Buškova vyjde v průběhu léta péčí nakladatelství Klub Julese Vernea.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..