Menu
FANZINE.cz
Komiks

Čeká nás seznam 1001 komiksů, které musíme přečíst, než zemřeme

Tereza Bartoňová

Tereza Bartoňová

7. 10. 2013

1001 komiksuVolejte sláva! Po knihách 1001 filmů, knih, obrazů a podobných věcí, které si do své smrti musíte přečíst nebo se na ně podívat, přichází kniha pro komiksové fandy. Paul Gravett dal dohromady tisíc a jeden komiks, který by vám neměl uniknout.

Obálka amerického vydání

Obálka amerického vydání

Kniha vyšla u nakladatelství Albatros. Na pulty by dorazila 30. září a cena je necelých tisíc korun. Albatros sice tvrdil, že nebude stát více jak šest stovek, na druhou stranu za 960 stran je to cena velmi přijatelná.

Gravett si na pomoc pozval 65 přispěvatelů z celého světa. Mimo jiné i Tomáše Prokůpka, který připravil knihu Generace Nula, jež se zabývá českým komiksem v letech 2000 až 2010.

Ukázka z knihy

Ukázka z knihy

Žádná pravidla nejsou: v knize najdete jednotlivá čísla některých sérií, která se vymykají svým dějem, stejně jako jednotlivé grafické romány. Krom evropských a amerických komiksů je samozřejmě hojně zastoupena manga, ale najdeme tu i příspěvky z Číny, Norska, Švédska, Německa a mnoha dalších zemí.

Podmínkou, kterou komiks musel splnit, aby se do nejužšího výběru dostal, bylo, že musel mít anglické vydání. Z českých komiksů se do anglické verze dostal Skutečný příběh Cílka a Lídy, ale české vydání bude trochu pozměněno. Některé knihy byly odstraněny a tak se dostalo místo třeba na Čtyřlístek nebo Rychlé šípy.

Tato kniha asi nebude představovat přímo váš nákupní seznam, se kterým se vydáte do nejbližšího knihkupectví. Rozhodně bude ale pořádným zdrojem inspirace. Konečně se tedy dočkáme celistvé publikace, kde bude pěkně pospolu většina legendárních komiksů. Většina je tady opravdu podstatné slovo, znáte to: není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čeká nás seznam 1001 komiksů, které musíme přečíst, než zemřeme

Hide picture