Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Čeká nás Vražedná pomsta Suzanne Collinsové

Redakce

Redakce

16. 10. 2010

Není to ještě ani rok, co byla na trh uvedena kniha Hladové hry a už tu máme pokračování. Co se stalo s Katniss a Peetou poté, co přijeli domů jako vítězové Hunger Games? A co se bude dít dál?

Ilustrační foto. Foto: Daniel Husek, Topzine.cz

Série Hunger Games se nedávno dočkala uvedení třetího dílu na americký trh. Zároveň bude u nás v nejbližší době uveden díl druhý. A ten pokračuje tam, kde jsme skončili minule. A s jistotou můžeme říct, že vás druhý díl nadchne ještě víc než ten první.

Katniss a Peeta zvítězili v Hladových hrách – oba. A to může být problém. Vrátili se domů a neví, co je vlastně čeká dál. V Hladových hrách přesvědčili celý Panem, že jsou do sebe bláznivě zamilovaní a jedině díky tomu je nechal Kapitol jít bez dalších následků. Mají se ale zúčastnit vítězného turné po krajích Panemu, a pokud se nebudou chovat jako zamilovaný pár čeká je téměř jistý trest. Výsledek Hladových her zároveň podnítil nespokojenost a protesty proti Kapitolu a obyvatelé země se bouří proti jeho vedení.

Suzanne Collinsová svou sérií Hladové hry poprvé upoutala svět v roce 2008. Rok na to vyšel druhý díl, a přestože už u prvního byla Collinsová vnímána jako velmi dobrá spisovatelka její oblíbenost ještě vzrostla. Hladové hry jsou přirovnávány k Harrymu Potterovi – jde totiž v současné době o nejoblíbenější sérii pro mladé čtenáře, alespoň podle některých zdrojů.

To ale rozhodně neznamená, že Hunger Games jsou pouze pro náctileté. Ba naopak – na knize možná poznáte, že je psaná pro mladé, a to zejména protože se čte velmi lehce není zde ale nic, co by dospělému čtenáři bránilo v tom, aby si knihu také užil. A zároveň tu nic nechybí. Suzanne Collinsová píše o tom, jak se děti musí navzájem zabít, aby přežily. Vyhýbá se ale popisu brutálních detailů – což je zajisté jeden z důvodů, proč kritici knihy tak rychle utichli.

Druhý díl Hladových her s názvem Vražedná pomsta vychází v průběhu října u nakladatelství Fragment.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čeká nás Vražedná pomsta Suzanne Collinsové

Hide picture