Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Čekali jste na svůj dopis z Bradavic? Nyní vám může přijít

Redakce

Redakce

5. 5. 2014

Bradavice byly až donedávna čistě fiktivní školou vytvořenou spisovatelkou J. K. Rowlingovou pro magický svět Harryho Pottera. Nyní se velká skupina fanoušků rozhodla vytvořit něco, co by hranice fiktivnosti překročilo.

Stránka Hogwarts is Here je nově vytvořený projekt, který pracuje na principu dobrovolného zápisu do online kurzů pro mudly, kteří se přejí, aby opravdovými předměty byly spíše lektvary a dějiny kouzel, než fyzika a matematika. Jedná se zkrátka o online univerzitu. Svoje učebnice si můžete nakoupit v Příčné ulici – samozřejmě poté, co si založíte fiktivní účet u Gringottových a obdržíte fiktivní galeony. Všechno napsali dobrovolníci, kteří jsou oddanými fanoušky Harryho Pottera.

Studenti plní různá zadání, domácí úkoly, testy, navštěvují hodiny. To vše po dobu sedmi let, jako tomu je v knihách.

Jsi čaroděj, Harry

Bylo vám někdy smutno z toho, že jste v jedenácti letech neobdrželi svůj dopis z Bradavic? Tento sen se vám nyní může splnit. Když se totiž nový student zapíše, přijde mu opravdový bradavický dopis o přijetí. V něm stojí, že „kvůli vzrůstajícímu užívání technologie Bradavice představují nové digitální rozhraní pro všechny existující studenty.“

Tato škola ve svém představování zdůrazňuje, že byla vytvořena fanouškovskou základnou. „Naším cílem je vytvořit a získat magické zkušenosti, které jsme jako fanoušci hledali od doby, kdy jsme dočetli knihy,“ stojí na hlavní stránce. „Pro nás je to skutečné. Tato stránka není schválená, podporovaná nebo spojená (přímo nebo nepřímo) s Warner Bros. Entertainment, JK Rowling, Pottermore, EA Games nebo jinou oficiální skupinou s právem na značku Harryho Pottera.“

FOTO: Richard Griffiths ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců

Celý tento zážitek je zcela bezplatný. Jeden kurz trvá 9 týdnů a můžete se postupně dostat skrz sedm let kouzelnického učení. Po dokončení školy se můžete mimo jiné nabídnout na místo profesora. Také Denní věštec nabízí pozice, nadaní studenti mohou psát do novin.

Pokud nejste zdatní angličtináři, i na českém rozhraní existuje několik stránek, kde se fanoušci snaží vytvořit prostředí Bradavic – Hogwarts online CZ, Střední bradavická škola magie nebo Hrad Bradavice. Na rozdíl od Hogwarts is Here, tyto projekty jsou založené na roleplay game, hru na hrdiny. Čas je často zkrácený, jedná se o hru. Hogwarts is here chce důmyslně napodobit školní prostředí, v reálném čase a s reálnými lidmi – zapisujete se sami za sebe, ať už na své jméno nebo přezdívku.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Čekali jste na svůj dopis z Bradavic? Nyní vám může přijít

Hide picture