×
FANZINE.cz

Celník okrádal pasažéry. Usvědčil ho iPad ukrytý ve slipech

Ztratili jste někdy po absolvování letištní kontroly nějaké předměty? Případ ze Spojených států potvrzuje, že bychom si na své cennosti měli dávat skutečně dobrý pozor. Jeden letištní sekuriťák si okrádáním pasažérů přivydělal až 50 tisíc dolarů!

Terminál 2, Zdroj: Martin Kroa, Topzine.cz

Jeden ze zaměstnanců bezpečnostní služby TSA byl zadržen s kradeným iPadem ukrytým ve spodním prádle. Po zadržení se Nelson Santiago- Serrano přiznal, že během svého téměř tři roky dlouhého pracovního poměru na letišti v Hollywoodu při letištní kontrole pravidelně okrádal zákazníky a přivydělal si tak nejméně 50 tisíc dolarů! V nestřeženém okamžiku cestujícím vybíral příruční zavazadla.

Číňan vyměnil vlastní ledvinu za iPad 2 a za zbytek peněz si koupil iPhone!

Zaměřoval se především na notebooky, GPS navigace, digitální fotoaparáty a jinou drobnou elektrotechniku. Během pauzy pak lup umístil na některé z aukčních sítí a díky příznivým cenám je většinou úspěšně prodal ještě do konce pracovní směny. Lupič byl momentálně propuštěn z vazby na kauci. Letiště se podle vyjádření svého ředitele pokusí dohledat poškozené osoby a jejich ztráty finančně kompenzovat.

Obdobné případy nejsou ve Spojených státech ojedinělé. Nejznámější dvojka letištní ostrahy, Persad Coumar a Davon Webb, si během několika měsíců práce na mezinárodním letišti Johna F. Kennedyho v New Yorku touto nekalou cestou přivydělala až 160 tisíc dolarů.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..