Menu
FANZINE.cz
Technologie

Cena iPad 2 bude začínat na 11 000 Kč. Představil ho sám šéf Applu Steve Jobs.

Redakce

Redakce

3. 3. 2011

Tiskem proběhlo hodně informací o blížící se smrti šéfa Applu Steva Jobse, ale právě on zahájil představení nového iPadu 2. Dvojkový tablet od jablíčkové společnosti se dočkal mnoha vylepšení, ale hlavně bude dostupný i v bílé verzi.

Šéf Applu Steve Jobs na prezentaci Ipadu 2 Zdroj: apple.com

Samotný Steve Jobs se na představení iPadu 2 ukázal a vedl celou prezentaci, prozatím se tedy zdá, že informace o jeho vážném stavu nemusely být zcela přesné. Svižně se pohyboval po pódiu a vypadá to, že má stále energii a chuť do života. Velkým překvapením pro všechny přítomné novináře bylo, že už na začátku všeho byl již zmiňovaný Jobs a sám započal s úvodem prezentace.

Dlouho očekávané představení nového iPadu 2 dospělo do zdárného konce, a tak jsou fanoušci  bohatší o parametry druhé verze tohoto technologického průkopníka. Prvně systém poběží na nové verzi IOS  4.3 a zároveň se stejného updatu  dočkají i majitelé ostatních mobilních zařízení od Applu.

Obal pro Ipad 2 bude nastavitelný Zdroj: apple.com

Velkým rozdílem oproti předchozí verzi je tloušťka, která je pouhých 8,8 mm, reálně tedy o prakticky 30 % menší než v případě původního modelu. Nově si budete moci tablet pořídit ve dvou klasických barvách, a to bílé a černé. Vnitřní paměť telefonu bude jak je u Applu zvykem vždy v trojici 16/32/64 GB. Vyšší kapacita paměti samozřejmě automaticky znamená příplatek.

Co se týče výkonu, i ten se dočkal velkého upgradu, a to nového procesoru A5, který je dvoujádrový a grafika bude 9x rychlejší než ta předchozí. Jistě potěší i HDMI výstup plně v HD, kabel pro redukci bude dostupný za 39 dolarů což je 700 Kč. Tablet dále obsahuje přední kameru, která podporuje FaceTime. Přes zvýšený výkon a miniaturizaci byla zachována výdrž baterie a dokonce i cena.

Ipad 2 bude díky výkonu skělý na hry i filmy Zdroj: apple.com

Co se týče data dostupnosti, vše je plánováno na 11. března. Ale pozor, v Evropě bude prodej zahájen až 25. března, takže davy fanoušků nocujících před prodejnami ve spacích pytlích uvidíme v České republice o dva týdny později. Cena v USA byla stanovena na 499 dolarů, u nás ještě zatím není nic známo. V přepočtu na naši měnu bychom tedy v USA za jeden kus zaplatili necelých 9 000 Kč.

Současně s iPadem 2 byla představena i pouzdra, a to hned v několika barvách, ale hlavně se speciálními funkcemi. Pokud pouzdro přiložíte na přední stranu tabletu, tak se displej vypne, a pokud je odejmete, zase se zapne. Pouzdro kryje jen přední stranu a celý trik spočívá v šikovně zabudovaných magnetech. Dostupné budou ve dvou provedeních, umělé za 39 dolarů (686 Kč) a kožené za 69 dolarů (1214 Kč).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cena iPad 2 bude začínat na 11 000 Kč. Představil ho sám šéf Applu Steve Jobs.

Hide picture