Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Cena Karla Čapka: 30. ročník vyhlášen. Jak se zúčastnit?

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

22. 9. 2010

Cena Karla Čapka patří k literárním kláním, v nichž se mohou zviditelnit i doposud neznámí žánroví autoři. Rádi byste se též porvali o Mloka nebo alespoň Pulce, ocenění pro nejlepší autory v jednotlivých kategoriích? Mrkněte na propozice soutěže!

Ilustrační foto Foto: Jan Nohovec, Topzine.cz

Cenu Karla Čapka každoročně organizuje Československý fandom. Letos byl vyhlášen 30. ročník této literární soutěže, jíž se v průběhu mnoha let účastnila i dnešní spisovatelská esa jako František Novotný, Petr Heteša nebo Štěpán Kopřiva. A aby to snad nevyznívalo tak, že získat Mloka mohou jen muži, mezi úspěšnými účastnicemi nechybí například Jana Rečková, Alexandra Pavelková či Vilma Kadlečková. V tomto výčtu můžete být za pár let i vy, kromě literárního talentu však nutně potřebujete znát i pravidla hry.

Vaše práce mohou být v češtině nebo slovenštině, nesmějí však postrádat žánrovou esenci. Do soutěže budou přijaty pouze texty žánrů fantasy, sci-fi nebo hororu s fantastickými prvky. Práce zasílejte v elektronické podobě (příloha e-mailu, CD, DVD, disketa – ve formátech .doc nebo .rtf) a současně ve čtyřech tištěných vyhotoveních (anonymní výtisky, použijte velikost písma alespoň 12) na adresu:

  • Jiřina Vorlová, Mariánská 401/41, 142 00 Praha 4 – Lhotka (e-mail AQUILA@ALTAR.CZ nebo AQL@SEZNAM.CZ)

V obálce také nesmí chybět:

1. Průvodka s vaším jménem, přesnou adresou, kontaktním emailem, telefonem a tituly všech zaslaných soutěžních prací – u povídkových kategorií lze soutěž obeslat nejvýše dvěma pracemi v každé kategorii (viz níže), kategorie novela je omezena na jediný příspěvek od autora. Můžete uvést i orientační počet znaků (včetně mezer).

2. Čestné prohlášení (vlastnoručně podepsané), v němž ustanovíte, že soutěžní práce dáváte k dispozici organizátorům soutěže k jednomu otištění bez nároku na honorář.

Soutěže se nesmějí zúčastnit práce kdekoliv publikované nebo k publikaci chystané, práce z předchozích ročníků nebo práce, které v dané chvíli soutěží v nějaké další literární soutěži celostátního významu.

Kategorie jednotlivých prací

  • mikropovídka – max. 9 000 znaků (včetně mezer)
  • krátká povídka – 9 001 až 30 000 znaků
  • povídka – 30 001 až 90 000 znaků
  • novela – 90 001 až 450 000 znaků

Práce delší než 450 000 znaků (včetně mezer) nebudou do soutěže zařazeny. Kategorii nemusíte u své práce nutně uvádět. O přesném zařazení rozhoduje administrátor.

Uzávěrka tohoto ročníku je 30. listopadu 2010. Vyhlášení výsledků proběhne v srpnu 2011 na Parconu v Chotěboři.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cena Karla Čapka: 30. ročník vyhlášen. Jak se zúčastnit?

Hide picture