Menu
FANZINE.cz
Technologie

Cena PS Vita definitivně oznámena. Bude levnější než 3DS!

Šimon Kolář

Šimon Kolář

16. 6. 2011

OBR.: PS VitaTak a je to tady! Sony konečně odhalila detaily ohledně svého chystaného handheldu, který byl doteď označován jako NGP. Kdy bude k dostání a kolik bude stát?

OBR.: Hra na PS Vita

PS Vita ve finální podobě, Zdroj: Sony

Byl to vrchol E3 konference firmy Sony. Po prezentaci několika již dříve oznámených her se na přetřes dostal i nástupce populárního PSP. Ten ponese oficiálně název PS Vita, čímž se potvrdily nedávné spekulace, které toto označení zmiňovaly. Samotný handheld toho nabídne opravdu hodně a na rozdíl od Nintenda 3DS, které se spoléhá na okouzlení hráče třetím prostorem, sází na hrubý výkon.

Konkrétní technické specifikace sice zmíněny nebyly, ale podle toho, jak vypadaly prezentované hry, lze usuzovat, že na vnitřnostech se tu rozhodně nešetřilo. Hrou, na které byl potenciál nového přístroje prezentován, byla Uncharted: Golden Abyss. Ta se stane zřejmě vlajkovou lodí launchových titulů pro PS Vita. Graficky působí bezkonkurenčně a využívá i všech ovládacích prvků, které byly představeny.

Kromě klasického ovládání pomocí tlačítek a konečně také dvou plnohodnotných analogových kloboučků nabízí Vita i pestrou škálu dalších možností, jak hru ovládat. Patří mezi ně především pětipalcový dotykový OLED display, senzor pohybu a zadní multi-touchpad. Všechny tyto prvky byly na Golden Abyss předvedeny v praxi a zatím vypadají poměrně zajímavě.

Důležitou složkou současného hraní jsou i online sociální funkce a Vita ani v tomto případě nezklame. Samozřejmostí je podpora Wi-Fi a u dražší verze i 3G sítí. Díky tomu nebude problém hrát online, sdílet s přáteli své trofeje nebo dokonce komunikovat s domácí PS3. Důležitá je také nabídka her, která zatím vypadá skutečně bohatě. Kromě zmiňovaného Uncharted nás čekají takové pecky jako LittleBigPlanet, Resistance, Killzone nebo třeba Bioshock.

A to nejpodstatnější na konec. Tento našlapaný kus hardwaru by měl být k dostání už o letošních Vánocích a kupodivu vcelku levně. Dražší varianta s podporou 3G by měla stát 299 €, ta levnější pouze 249€. V přepočtu tedy nějakých 7 500 korun za dražší verzi a 6 250 korun za levnější. Je samozřejmě otázkou, jakou cenu nasadí český distributor, ale nijak diametrálně by se lišit neměla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cena PS Vita definitivně oznámena. Bude levnější než 3DS!

Hide picture