Menu
FANZINE.cz
Technologie

Cena tabletu Microsoft Surface překročí 10.000 korun. V nejlevnější verzi

Marek Jedinák

Marek Jedinák

18. 10. 2012

Společnost Microsoft odhalila cenu svého exkluzivního tabletu Surface. Oproti původním optimistickým odhadům za něj zákazníci zaplatí slušnou pálku, cena je totiž více než dvojnásobná.

Microsoft po dlouhých spekulacích a věštbách analytiků z křišťálových koulí definitivně vyvrátil veškeré spekulace předpokládající, že cena tabletu bude začínat někde v intervalu dvou set dolarů, aby tak cílil na levné konkurenční substituty běžící na Androidu.

Tím se potvrdila slova šéfa společnosti Steva Balmera, který již dříve mezi řádky naznačil, že cílem Surfacu nebude konkurovat levnějším tabletům.

Čtěte také: Testovali jsme Office 2013. Microsoft mířil online a zabodoval

Dle nejnovějších informací se začne prodávat nejnižší dostupná verze tabletu s operačním systémem Windows RT za 499 dolarů, což by v České republice předznamenávalo cenu někde okolo 12.000 korun. Vyšší verze tabletu charakteristická především vybavením v podobě očekávaného Windows 8, ale také výkonnějším hardwarem pak vyjdou na 599 a 699 dolarů.

Cena v zásadě kopíruje politiku stanovenou společností Apple, čímž Microsoft jasně ukázal, kdo je jeho největším konkurentem.

Hlavní výhodou nového tabletu bude především mechanická klávesnice ukrytá v ochranném pouzdru zdroj: microsoft.com

Tablet si svoji světovou prodejní premiéru odbude  26. října, tedy v den zahájení prodejů nového Windows 8. Jako první přijdou na řadu zákazníci ze Spojených států a Kanady.

Zahájení prodejů v České republice zatím nebylo oznámeno, dle odborníku však k tomuto kroku dojde nejpozději před letošními Vánoci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cena tabletu Microsoft Surface překročí 10.000 korun. V nejlevnější verzi

Hide picture